3. Рома разсипа ЦСКА (Москва) при завръщането си в Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Рома разсипа ЦСКА (Москва) при завръщането си в Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Вълците" разгромиха с 5:1 гостуващия руски тим, Георги Миланов игра 90 минути за ЦСКА

Рома се завърна в Шампионска лига след тригодишно отсъствие с категорична победа с 5:1 над ЦСКА (Москва) в група E. Георги Миланов игра цял мач за състава на ЦСКА, като след негов удар в 86-ата минута топката премина голлинията, но това не бе отчетено от съдиите. Итурбе откри в 6-ата минута, а Жервиньо удвои четири минути по-късно. Майкон бе точен за 3:0 в 20-ата, Жервиньо вкара за 4:0 в 31-ата минута. Игнашевич си вкара автогол и направи резултата 5:0 в полза на „вълците”, а почетното попадение за руския тим отбеляза Ахмед Муса в 82-ата минута.

Рома подложи на натиск гостите още в първите минути и резултатът бе открит още в 6-ата минута. Жервиньо проби през защитата на ЦСКА и подаде на Хуан Итурбе, който ловко се измъкна от засадата, овладя топката и с прецизен удар я прати в мрежата на Акинфеев за 1:0.

Четири минути по-късно Рома удвои аванса си, но този път ролите се размениха – Итурбе асистира на Жервиньо за втория гол. Аржентинецът нахлу в наказателното поле на гостите отдясно и намери Жервиньо около точката за изпълнение на дузпа, бразилецът спря и между двама защитници с техничен удар покачи на 2:0.

Неумела намеса на Акинфеев доведе до трети гол в 20-ата минута. Майкон  навлезе в наказателното поле на ЦСКА и от малък удар отправи силен удар, който Акинфеев опита да отбие, но топката се отби в ръцете му и падна зад голлинията.

Кошмарът за ЦСКА продължи, след като Жервиньо отбеляза четвърти гол във вратата на руснаците в 31-ата минута. Бразилецът проби на скорост и финтира защитник на ЦСКА, след което прати кълбото в далечния на Акинфеев тгъл – 4:0 само за половин час игра.

Малшансът продължи да преследва гостите и през втората част, а в 50-ата минута резултатът стана 5:0 след автогол на Игнашевич. Защитникът опита да избие центрирана топка от левия фланг, но вместо да избие в ъглов я прати в горния ъгъл на Акинфеев.

ЦСКА стигна до почетен гол в 82-ата минута. Ахмед Муса бе намерен близо до наказателното поле, нигериецът успя да овладее топката между двама футболисти в „червено” и да бие покрай вратаря на „вълците”, вкарвайки почетен гол за гостуващия тим.

В 86-ата минута Георги Миланов нанесе добър удар, който срещна напречната греда, топката мина голлинията, но това не бе отчетено от реферите и попадението не бе зачетено.

В другият двубой от група E Байерн Мюнхен се наложи с минималното 1:0 над гостуващия тим на Манчестър Сити.