3. Рома с безпроблемно 2:0 над Удинезе (видео)

Рома с безпроблемно 2:0 над Удинезе (видео)

Менез откри в 24-ата минута, Бориело оформи крайното 2:0 в 56-ата, Бурдисо с червен картон

Вицешампионът Рома продължава с ренесанса си, след като преди минути се наложи с 2:0 над тима на Удинезе. Срещата се игра на стадион „Олимпико” и бе от програмата на 13-ия кръг на италианската Серия „А”. Домакините завършиха мача с 10 човека, след като Бурдисо си изкара директен червен картон в 81-ата минута.

Двубоят започна добре за гостите от Удине, но пропуски в началото направиха Ди Натале и Домици. В 13-ата минута Тоти шутира силно от фаул, ала кълбото прелетя над напречната греда. В следващата атака Ди Натале стреля с левия крак от наказателното поле, но Серджо спаси.

Така дойде 24-ата минута, когато Симплисио потърси Менез в наказателното поле, французинът овладя добре, финтира двама бранители и с десния крак застреля Ханданович за 1:0.

След попадението играта продължи да е двуостра и последваха пропуски на Ди Натале и Менез. В 32-ата минута Тоти шутира неточно, а примерът му бе последван и от Бориело в следващата атака. До края на полувремето нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почвика при резултат 1:0 за Рома.

Втората част стартира с натиск на „вълците”, който даде резултат в 56-ата минута. Тогава Менез намери Бориело на границата на наказателното поле, италианецът финтира Домици и с левия крак удвои преднината на столичани.

Веднага след подновяването на играта Флоро Флорес излезе очи в очи със Серджо, ала стражът на домакините спаси. В 62-ата минута Жуан засече с глава центриране от корнер, но топката срещна напречната греда. 10 минути по-късно вратарят на „вълците” отново показа класа, този път след шут на Денис.

Така се стигна до 81-ата минута, когато Рома остана с човек по-малко, след като Бурдисо се сбута с бранител на „фриуланите”, за което си действие получи директен червен картон. В следващата атака Санчес стреля силно с десния крак, ала топката се отби в дясната греда на Серджо.

До края на мача нов гол не падна и така Рома победи Удинезе с 2:0. След този успех „вълците” се изкачиха на 3-о място във временното класиране с актив от 22 точки. Гостите от Удине пък са 8-и със 17 пункта.