3. Рома с пълен обрат срещу Фулъм и второ място в група „Е”

Рома с пълен обрат срещу Фулъм и второ място в група „Е”

„Вълците” спечелиха домакинството си с 2:1, гостите от Лондон завършиха мача с 9 човека

Отборът на Рома постигна ценна победа с 2:1 над тима на Фулъм при домакинството си на група „Е” от турнира Лига Европа. Момчетата на Клаудио Раниери изоставаха в резултата след първото полувреме, но успяха да достигнат до пълен обрат. Фулъм пък остана с човек по-малко в началото на втората част и улесни още повече задачата на „вълците”. В самия край на мача пък гостите завършиха срещата с 9 човека, след като получиха втори червен картон.

В началните минути на срещата Рома упражни известен домакински натиск, но въпреки това отборът на Фулъм успя да открие резултата. В 19-ата минута младият Андреоли фаулира Диоманси Камара в наказателното поле, а потърпевшият бе точен от бялата точка за 0:1. След гола Рома се хвърли здраво в атака, но не стигна до нищо по-опасно пред вратата на Шварцер, освен няколко неточни удара, дело на Де Роси, Сисиньо и Губерти.

Началото на втората част бе повече от кошмарно за гостите от Лондон. Още в 49-ата минута появилият се на почивката като резерва Ерик Невланд получи директен червен картон за груб фаул срещу Даниеле Де Роси. Рома веднага се възползва от численото си предимство и наложи страхотен натиск. Въпреки героичните намеси на вратаря Шварцер и бранителите пред него, „вълците” стигнаха до изравнителен гол в 69-ата минута. След центриране от ъглов удар, топката попадна на крака на Рийзе, който с мощен удар от воле с левия крак разстреля стража на гостите за 1:1.

Натискът на домакините продължи и логично те стигнаха до победно попадение в 76-ата минута. Родриго Тадей получи топката от дясно, финтира бранител и центрира на главата на Окака Чука, който успя да се разпише за крайното 2:1. В самия край на срещата пък Пол Кончески също получи червен картон и така Фулъм завърши срещата с 9 човека.

Така с този успех Рома излезе на второ място в група „Е” с актив от 7 точки. Лидер е Базел с 9, Фулъм е трети с 5, а българският ЦСКА е на последното място в групата с едва една точка.