3. Рома се добра щастливо до точката в Катания - 1:1

Рома се добра щастливо до точката в Катания - 1:1

Съперникът на ЦСКА в четвъртък изравни в последната минута с единствения си точен удар в мача

Отборът на Рома измъкна щастливо равенство 1:1 при гостуването си на Катания от 6-ия кръг на италианската Серия „А”. Домакините буквално смачкаха момчетата на Клаудио Раниери и напълно заслужаваха да се поздравят с успеха, но късметът им обърна гръб и „вълците”, които в четвъртък играят с българския ЦСКА, изравниха в последната минута на мача с единствения си точен удар. Защитата на Рома бе много слаба през целия мач и се наложи Раниери да прави две ранни смени в отбрана, за да не допусне нови попадения.

Изненадващо или не, Катания започна срещата далеч по-силно и успя да създаде няколко много добри положения в началните минути на мача, но Моримото на два пъти и Капуано веднъж не успяха да преодолеят Жулио Серджо, който сякаш бе сам срещу атаките на домакините. Натискът на домакините продължи и неизбежното се случи в 21-ата минута, когато японецът Моримото бе оставен непокрит в наказателното поле на Рома и отблизо с левия крак прониза Жулио Серджо за 1:0.

Проблемите в защитата на Рома продължиха и се наложи Клаудио Раниери да прави 2 смени още през първата част. Въпреки това, „вълците” отново изглеждаха неубедителни в отбрана и до края на полувремето домакините можеха да стигнат до още попадения във вратата на Жулио Серджо, но с пропуски се отличиха Ричиути, Маскара и Биаджианти. Рома пък така и не успя да затрудни стража на домакините Андухар през първите 45 минути.

През втората част Рома взе инициативата, но атаките на „вълците” бяха мудни и не вещаеха никаква опасност за стража на домакините. Първата такава дойде едва в 62-ата минута, когато Давид Пизаро стреля силно от границата на наказателното поле, но топката премина встрани от вратата.

С течение на времето, Катания се затвори още повече и шансовете за „вълците” се сведоха до минимум. Тоти, Вучинич и компания така и не измислиха нещо по-интересно в предни позиции, а домакините откровено играеха с единствената цел да запазят преднината си. Все пак късметът се усмихна на Рома в последната 90-ата минута на мача, когато възпитаниците на Клаудио Раниери се добраха до точката с единствения си точен удар в мача.  В герой за „вълците” се превърна Де Роси, който засече една топка на границата на наказателното поле и препарира Андухар за крайното 1:1. Секунди по-късно пък Дженаро Делвекио от състава на домакините получи директен червен картон за бурен протест срещу главния съдия.

Така Рома остава на 9-о място с актив от 8 точки, а Катания пропусна да се измъкне от зоната на изпадащите. Сицилианци имат 3 точки и заемат 18-ата позиция във временното класиране.

Катания – Рома 1:1

1:0 Моримото 21’
1:1 Де Роси 90’

Катания: Андухар, Потенца, Споли (Белуши 71’), Силвестре, Капуано, Карбони, Изцо (Лама 57’), Биджианти, Маскара, Ричиути (Делвекио 63’), Моримото

Рома: Жулио Серджо, Касети (Мота 29’), Мексес (Жуан 19’), Бурдисо, Рийзе, Де Роси, Бриги (Черчи 56’), Перота, Пизаро, Вучинич, Тоти

Жълти картони: Потенца, Карбони, Биджианти, Моримото (Катания), Бурдисо (Рома)

Съдия: Сакани