3. Рома се измъчи, но победи Дженоа у дома (видео)

Рома се измъчи, но победи Дженоа у дома (видео)

"Вълците" биха "грифоните" с 1:0, Освалдо герой за столичани

Отборът на Рома постигна нова важна победа в борбата си за класиране в евротурнирите догодина, след като днес се наложи трудно с 1:0 над тима на Дженоа.

Срещата се игра на стадион "Олимпико"  и бе последна от програмата на 28-ия кръг на италианската Серия "А".

Двубоят започна с летящ старт за "вълците", които излязоха напред в резултата още в 3-та минута, когато Греко намери Освалдо в пеналта на "грифоните", а уругваецът бе безмилостен с десния крак за 1:0.

След този гол домакините продължиха да са по-активният отбор на терена, но пропуски направиха Освалдо, Греко и Кяер.

Първата по-сериозна опасност пред Стекеленбург дойде в 32-ата минута, когато Белуши шутира опасно, но холандецът улови.

До края на полувремето Место и Велосо изтърваха по още една възможност за Дженоа, но нов гол не падна и така двата отбора се оттеглиха на почивка при минимален аванс за столичани.

През втората част Рома продължи да владее повече топката, докато изявите на "грифоните" бяха по-епизодични.

Пропуски на Борини и Боян обаче лишиха "вълците" от по-комфортна преднина.

Така дойде 71-ата минута, когато домакините можеха да бъдат наказани за изтърваните възможности, но изстрел на Паласио срещна гредата.

До края на мача двата отбора изтърваха по още няколко положения, но нови голове нямаше и така Рома се наложи над Дженоа с 1:0.

След успеха столичани се намират на 6-о място във временното класиране с актив от 44 точки, на 3 зад 5-ия Удинезе.
Карло Анчелоти: Доближаваме се до най-добата си версия