3. Рома се класира с лекота за четвъртфиналите за купата (+ВИДЕО)

Рома се класира с лекота за четвъртфиналите за купата (+ВИДЕО)

"Вълците" победиха с 3:0 Аталанта на "Олимпико", но завършиха срещата с 10 човека

Отборът на Рома се класира безпрепятствено за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия, преодолявайки с 3:0 гостуващия тим на Аталанта.

Домакините имаха пълно превъзходство в срещата и без проблеми стигнаха до крайния успех в осминафиналния двубой.

Миралем Пянич откри резултата в 21-ата минута, а десет по-късно Пабло Освалдо удвои след отлична асистенция на Матиа Дестро.

Доминацията на „вълците” продължи и след почивката, когато в 51-ата минута Пянич върна услугата на Дестро и последният се разписа за 3:0.

Пет минути по-късно авторът на второто попадение за римляните Освалдо бе изгонен с директен червен картон заради грубо нарушение.

Въпреки че останаха с човек по-малко обаче, домакините задържаха инициативата и не позволиха на своя съперни да стига дори до почетно попадение.

Така тимът на Рома ще чака своя съперник на четвъртфиналите от двойката Удинезе – Фиорентина.

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл