3. Рома се класира за Лига Европа (ВИДЕО)

Рома се класира за Лига Европа (ВИДЕО)

Това стана след победа с 3:0 над Торино като гост

Рома сложи край на серията си от шест поредни мача без победа за първенство. „Вълците“ спечелиха категорично с 3:0 гостуването си на Торино в последния 38-и кръг на Серия А. С успеха римляните си гарантираха петото или шестото място в крайното класиране, следователно участие в Лига Европа.

Тами Ейбрахам се разписа на два пъти преди почивката. Едното от попаденията дойде след дузпа. След почивката Лоренцо Пелегрини оползотвори нов 11-метров наказателен удар и оформи крайния резултат.

С победата Рома е пети с 63 точки, наравно с Лацио, който посреща Верона в последния си шампионатен мач. Ако „орлите“ загубят, тимът на Жозе Моуриньо ще остане пети заради предимство в директните сблъсъци. Иначе за Рома предстои много важен мач- финала в Лигата на конференциите срещу Фейенорд.