3. Рома се пребори за точка във Флоренция, но вече е на 7 зад Юве (ВИДЕО)

Рома се пребори за точка във Флоренция, но вече е на 7 зад Юве (ВИДЕО)

Марио Гомес и Адем Ляич фиксираха 1:1 на "Артемио Франки", Рома вече 10 мача няма загуба в Серия А

Рома взе само точка от гостуването на Фиорентина след 1:1 в 20-ия кръг на Серия А и вече изостава на 7 точки зад лидера и шампион Ювентус. Марио Гомес даде аванс на домакините през първата част, а бившият играч на „виолетовите” Адем Ляич изравни веднага след почивката. Така двата отбора фиксираха 58-о равенство в историята на сблъсъците помежду си, а Рома вече 10 мача поред няма загуба в калчото (5 победи, 5 ремита).

Първата част принадлежеше изцяло на „виолетовите”, които се оттеглиха с един гола аванс на почивката, но можеха да съжаляват, че не вкараха повече.

Първо Куадрадо стреля встрани, после Де Санктис лови току пред краката на Марио Гомес, а Даниеле Де Роси изчисти от голлинията параболичен удар с глава на Гонсало Родригес.

Раджа Наинголан тества вратаря Татарушану отдалеч, но Фиорентина заслужено поведе. Давид Писаро стреля отдалеч, а Марио Гомес беше на точното място и отклони топката в обратния ъгъл пред Де Санктис за 1:0. Гостите имаха претенции за засада, но Гомес беше покрит и попадението бе редовно.

Мануел Паскуал поиска дузпа, която не му бе дадена за битка рамо в рамо с Костас Манолас. Римляните не се справиха с центриране, Хоакин се завъртя добре и Де Санктис само изгледа как топката профуча близо до далечната греда.

Рома оцеля стоически натиска и постепенно се окопити. Наинголан насочи добре с глава, но Татарушану изби под гредата. След следващия корнер Де Роси не бе точен.

Кевин Строотман получи неприятен удар и бе заменен като предпазна мярка заради тежката контузия, която лекуваше месеци наред. Първоначалните прогнози са, че няма нищо сериозно.

Рома започна много по-добре след почивката и стигна бързо до изравняване. Итурбе надхитри Басанта и го надбяга отдясно, а после пусна ниска топка, която Адем Ляич овладя и с обръщане се разписа в левия ъгъл за 1:1. Ляич не се зарадва бурно на попадението срещу бившия си клуб.

Увереността в играта на „вълците” скочи неимоверно и мачът стана двуостър. Куртич получи на добра позиция вдясно, но Янга-Мбива блокира удара му.

Монтела пусна Кума Бабакар, а Рудия Гарсия извади Тоти, за да включи Дестро. В тези промени ясно си личаха намеренията и на двата отбора да вземат пълния комплект точки.

Това обаче не се случи и Рома остава на второ място с 42 точки, докато лидерът Ювентус има 49. Фиорентина е на шеста позиция с 31 точки.