3. Рома се препъна в Лече и взе само равен (ВИДЕО)

Рома се препъна в Лече и взе само равен (ВИДЕО)

Автогол спря "вълците" за пълния комплект точки

Лече и Рома завършиха 1:1 на „Стадио виа дел Маре“ в мач от 22-ия кръг на италианската Серия А.

Двубоят започна с натиск от страна на домакините. В 7-ата минута след центриране от футболист на Лече в наказателното поле на Рома, Рожер Ибаньес надигра във въздуха Федерико Баширото, но в опита си да изчисти, прати топката в собствената си врата.

Рома получи правото да изпълни дузпа в 16-ата минута, след като Габриел Стрефеца игра с ръка в наказателното си поле. Пауло Дибала реализира наказателния удар, с което възстанови равенството в двубоя.

Тами Ейбрахам бе намерен в наказателното поле на Лече в 42-ата минута, а той от своя страна шутира в средата на вратата, но Владимиро Фалконе се намеси.

След центриране от статично положение в 50-ата минута, Тами Ейбрахам бе намерен в наказателното поле. Англичанинът се извиси над всички, стреляйки в левия долен ъгъл на вратата, но Фалконе отново се намеси по впечатляващ начин.

В 83-ата минута на двубоя Жоржиньо Вайналдум направи дебюта си за Рома, след като беше извън футболните терени за период от 6 месеца заради ужасяваща контузия, която получи на първите си тренировки с „джалороси“.

След това равенство Рома се изкачва до 3-о място във временното класиране в Серия  А с актив от 41 точки, докато Лече е на 14-а позиция и продължава да се бори за своето спасение в първия ешелон на италианския футбол.

В другия мач, който се изигра в съботния ден в Серия А Емполи и Специя завършиха при резултат 2:2 в мач с два червени картона.