3. Рома се сбогува с мечтите си за Европа след равенство с Катания

Рома се сбогува с мечтите си за Европа след равенство с Катания

Двубоят между Рома и Катания завърши наравно - 2:2

Отборът на Рома загуби шансовете си да се класира за европейските клубни турнири през следващия сезон, след като завърши при резултат 2:2 домакинството си на Катания от 37-ия кръг на италианската Серия А. „Вълците” владееха топката повече от тима от Сицилия и отправиха повече изстрели към противниковата врата, но мачът завърши наравно и двата тима взеха по точка от сблъсъка.

Домакините започнаха мача по-активно, а в 8-ата минута получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, който бе отсъден за нарушение на Хуан Пабло Карисо срещу Фабио Борини в наказателното поле на гостуващия тим. Зад топката застана Франческо Тоти, но легендата на „вълците” не успя да реализира от бялата точка, като ударът му бе спасен от стража на Катания.

Последваха нови вълнуващи моменти, като с пропуски за гостите се отчетоха Франческо Лоди и Гонсало Берджесио. Франческо Тоти пък се опита да изкупи вината си за пропуснатата дузпа, като в 16-ата минута стреля към вратата на Катания, но стражът на гостите спаси. До почивката Легроталие и Гомес пропуснаха да се разпишат за гостуващия тим, а Гаго, Де Роси, Борини и Тоти не успяха да реализират добри възможности за Рома. Така след 45 минути игра резултатът бе 0:0.

”Вълците” започнаха по-активно през втората част и в 52-ата минута успяха да поведат. Точен за 1:0 бе Франческо Тоти, който с това попадение до голяма степен изкупи вината си за пропуснатата през първото полувреме дузпа.

Радостта на домакините обаче не продължи много дълго време, защото в 57-ата минути гостите получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, който бе реализиран от Франческо Лоди – 1:1.

В 67-ата минута Катания осъществи пълен обрат, след като Джовани Маркезе се разписа след удар с левия крак и даде аванс на отбора му - 2:1. Рома все пак успя да изравни – това се случи в 77-ата минута, когато Франческо Тоти реализира второто си попадение в мача. До края на срещата нито един от двата тима не достигна до нов гол и така двубоят завърши при резултат 2:2.

Така Рома загуби шансовете си да играе в европейските клубни турнири през следващия сезон и кръг преди края на сезона в Серия А е с 53 точки на 7-ото място. Катания е 10-ти с 47 пункта.

Карло Анчелоти: Доближаваме се до най-добата си версия