3. Рома се справи с Удинезе в мач с две пропуснати дузпи (ВИДЕО)

Рома се справи с Удинезе в мач с две пропуснати дузпи (ВИДЕО)

"Вълците" вече са с три точки пред Милан

Рома продължи битката си за топ 4 с успех с 3:0 над Удинезе.

Срещата започна далеч от атрактивно, като в първите 15-20 минути отборите се опознаваха и не опитваха нищо рисковано. Малко след изминаването на половин час игра Роберто Перейра бе уцелен в ръката от топката, без да има шанс да я свие и след преглед с ВАР главният съдия отсъди дузпа.

Изненадващо, Брайън Кристанте се нагърби с изпълнението, но не сполучи. Дефанзивният хал удари гредата, но за негово щастие топката се озова у Едоардо Бове, който откри.

До почивката не последва нищо опасно, но с началото на втората част „вълците“ взеха инициативата в свои ръце. В 55-ата минута Андреа Белоти подхвана контраатака и успя да намери капитана Лоренцо Пелегрини на чиста позиция, а атакуващият халф не сбърка за 0:2. Десетина минути по-късно в мача бе отсъдена и втора дузпа, но за Удинезе. Грешникът при дузпата за римляните Перейра се нагърби с изпълнението, но Руи Патрисио спаси удара му.

В първата минута на добавеното време влезлият от пейката Тами Ейбрахам отбеляза красив гол с глава след центриране на Леонардо Спинацола и оформи класическото 3:0. „Джалоросите“ вече събраха 56 точки и са трети във временното класиране. „Бианконерите“ от Удине пък са 12-ти с 39 пункта.