3. Рома се свлече в краката на Палермо (видео)

Рома се свлече в краката на Палермо (видео)

"Вълците" се изложиха в домакинството си от 33-ия кръг на Серия А

Отборът на Рома продължи с колебливото си представяне през настоящия сезон, след като регистрира домакинска загуба с 2:3 срещу Палермо в среща от 33-ия кръг на Серия А. Двубоят бе изпълнен с интересни моменти, но гостите от Сицилия все пак се добраха до крайния успех, като по този начин запазиха живи надеждите си за участие в евротурнирите през следващия сезон.

Рома поведе в резултата в 20-ата минута, когато Франческо Тоти реализира отсъдената за „вълците” дузпа. Италианецът прати кълбото в долния десен ъгъл на Салваторе Сиригу и по този начин изведе тима си с гол напред.

Палермо изравни малко преди края на първата част, когато Маурисио Ферейра Пиния отбеляза от бялата точка. Така първата част, в която зрителите видяха две дузпи, завърши наравно 1:1.

През второто полувреме двата отбора не спряха да пропускат, а Абел Ернандес изведе гостите напред в 84-ата минута, вкарвайки от границата на вратарското поле. Нападателят бе и авторът на третия гол за Палермо, който дойде в последната 90-та минута.

Рома намали на 2:3 в 92-ата чрез Мирко Вучинич, но силите на римляните за изравняване не достигнаха и така „вълците” записаха поражение.

След загубата Рома е 6-ти с 53 точки. Палермо пък заема 8-ото място с 47.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)