3. Рома се вдигна от мъртвите след победа в дербито срещу Интер (видео)

Рома се вдигна от мъртвите след победа в дербито срещу Интер (видео)

Мирко Вучинич се превърна в герой за "римските вълци"

Италианският вицешампион Рома успя да постигна минимална домакинска победа над шампиона Интер с 1:0, в дербито от 5-ия кръг на Серия "А", което се игра на стадио "Олимпико" в столицата Рим.

Като цяло може да се отбележи, че двубоят бе доста равностоен, но на моменти гостите от Милано имаха превес над своя противник.

Гостите започнаха по-активно през първите няколко минути и Деян Станкович обстрелва стража на "Римските вълци" Богдан Лобонт още във 2-ата минута, но румънецът успя да улови топката и да предотврати опасността.

В 9-ата минута отново Станкович бе в светлините на прожекторите. Сърбинът бе много близо до гола, но Лобонт блокира удара му в последния момент и предотврати сигурно попадение във вратата си.

Домакините обаче отговориха на своя противник и в 16-ата минута Жереми Менес с удар от малък ъгъл затрудни доста Жулио Сезар, а няколко минути по-късно Марко Касети от сходна позиция направи същото.

Бразилецът обаче бе безгрешен и в двете ситуации и успя да парира топката и след това да я изпрати в предни позиции.

Към края на полувремето момчетата на Клаудио Раниери доста напънаха своя съперник и се наложи Сезар да спасява удари на Тоти, Менес и Перота, които последователно се изредиха да пропускат в интервала от 33-ата до 35-ата минута.

В 43-ата минута отново Тоти бе близо до гола, но далечният му удар бе отразен от Сезар.

"Нерадзурите" също имаха своите шансове през първото полувреме и Лобонт отрази точни удари на Ето'о, Камбиасо, Снайдер и Станкович.

Второто полувреме не бе толкова интересно откъм добри и опасни положения. В 65-ата минута Симоне Перота бе близо до гола, но близкият му удар бе спасен, а няколко минути по-късно Вучинич също се провали в опитите си да отбележи.

В 75-ата минута пък Майкон имаше възможност да донесе трите точки на Интер, но и неговото изпълнение не бе достатъчно точно.

До края на мача двата тима търсиха всячески гол и в крайна сметка Рома успя да го отбележи в последната минута, след като Мирко Вучинич засече с глава страхотно центриране на Даниеле Де Роси.

С тази победа може да се каже, че римляните вече се възродиха. След мача Интер е лидер в класирането с 10 точки, а Рома е на 15-о място с 5 точкки.

РОМА - ИНТЕР 1:0
[1:0] Вучинич 90'

РОМА: Лобонт, Жуан, Рийзе, Бурдисо, Касети, Писаро, Де Роси, Перота, Менес (88 - Бриги), Тоти (77 - Вучинич), Бориело (88 - Баптища)

ИНТЕР: Сезар, Кордоба, Лусио, Майкон, Киву, Станкович, Снайдер, Камбиасо, Ето'о, Милито (67 - Мунтари), Пандев (75 - Донати);

Стадион: "Олимпико", Рим.

ЖК: Бурдисо, Касети, Перота, Менес (Р) Кордоба, Киву, Станкович, Пандев (И).