3. Рома спаси точката срещу Фиорентина в 94-та минута (ВИДЕО)

Рома спаси точката срещу Фиорентина в 94-та минута (ВИДЕО)

"Вълците" продължават да са непобедени при Де Роси

Рома стигна до драматично равенство 2:2 срещу Фиорентина в двубой от 28-ия кръг на Серия А.

Първата добра възможност в двубоя бе в петата минута, когато Пиетро Терачано направи брилянтно спасяване, за да отрази удар на Ромелу Лукаку.

Домакините успяха да поведат в 19-ата минута. Ноклас Гонсалес отклони топката след центриране от ъглов удар, тя стигна до Лука Раниери, който я отклони с глава в мрежата.

В 23-ата минута Роландо Мандрагора стреля покрай вратата, а секунди след това Миле Свилар се отчете с добра намеса при изстрел на Андреа Белоти.

В 58-ата минута Рома възстанови паритета на "Артемио Франки". Усем Ауар с глава заби топката във вратата на Пиетро Терачано за 1:1.

Фиорентина отново излезе напред в резултата десет минути след това. Бираги центрира към Андреа Белоти, а той свали топката за Роландо Мандрагора, който отблизо я прати в мрежата на Свилар.

В 80-ата минута Фиорентина получи дузпа, но Свилар спаси изстрела от 11-те метра на Бираги.

В добавеното време на срещата след центриране от корнер Кайоде не изчисти правилно топката и Рома успя да осъществи атака, която завърши с гол от воле на Диего Йоренте за 2:2.