3. Рома спря победната серия на Юве с 0:0 в Торино (ВИДЕО)

Рома спря победната серия на Юве с 0:0 в Торино (ВИДЕО)

"Старата госпожа" и Интер са на върха в Серия А с еднакви показатели

Ювентус и Рома не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 3-тия кръг на Серия "А". Мачът в Торино завърши при резултат 0:0.

След равностойни първи десетина минути, Рома стигна до първата по-интересна ситуация в мача в 12-ата минута, когато Лоренцо Пелегрини стреля от границата на наказателното поле, но след рикошет топката мина на сантиметри покрай вратата.

Най-доброто положение за домакините дойде в 42-рата минута, когато след бърза атака отляво топката бе подадена към Влахович, който стреля към вратата, но Свилар направи добро спасяване и попречи да се стигне до гол.На полувремето Тиаго Мота реши, че ще рискува и ще пусне в игра привлечения само преди дни Тюн Копмайнерс на мястото на Хуан Кабал, а дебют направи и Франсиско Консейсао, който пък замени Самуел Мбангула.

Нидерландецът бързо се прояви и в 48-ата минута изведе Душан Влахович на добра позиция пред наказателното поле, но сърбинът не успя да отправи достатъчно добър удар и топката се търкулна покрай вратата.В 67-ата минута Юве организира интересна атака, но първо удар на Консейсао бе блокиран, а впоследствие и Йълдъз стреля, но и при него защитник застана на правилното място, за да попречи на топката да поеме към вратата.

Рома бе изключително близо до победния гол в 90-ата минута, когато Анхелиньо отправи страхотен шут по земя, преминал на сантиметри от дясната греда.

Роналдо: Белингам и Ямал могат да са звездите на новото поколение