3. Рома вдигна самочувствието преди Реал с категоричен успех над Фиорентина (ВИДЕО)

„Римските вълци” се наложиха с 4:1 на „Олимпико”, Мохамед Салах вкара два

Рома постигна категорична победа над Фиорентина в двубой от 28-ия кръг на Серия А. „Римските вълци” се наложиха с 4:1 на своя стадион „Олимпико”, като този успех беше седми пореден.

За последно Фиорентина допусна 4 гола през март 2015 година.

Отборът на старши треньора Лучано Спалети събра 56 точки и заема третото място, на 2 от втория Наполи.

През следващата седмица италианците ще гостуват на „Сантяго Бернабеу” в реванш от осминафиналната фаза на Шампионската лига. В първия двубой Реал (Мадрид) победи с 2:0.

Резултатът бе открит в 22-ата минута. Тогава Мохамед Салах получи топката от Миралем Пянич, египтянинът веднага намери Стефан Ел-Шаарави, който от близко разстояние се разписа. При паса на Пянич към Салах останаха сериозни съмнения за засада.

Три минути по-късно 25-ата минута „римските вълци” удвоиха преднината си. Салах шутира извън наказателното поле, топката се отклони от крака на Давиде Астори, описа дъга и влезе във вратата на нищо неподозиращия вратар Чиприан Татарушану.

Натискът на Рома на секна след това попадение. Малко по-късно Астори сгреши, като позволи на Диего Пероти да му отнеме, нападателят излезе сам срещу  вратаря и насочи топката към долния сдесен ъгъл, но се отби от гредата.

В 38-ата минута всичко за „виолетовите” приключи. Ел-Шаарави преодоля защитник, навлезе в наказателното поле и пусна остър пас към Пероти, който с удар от движение разстреля вратаря.

В добавеното време на първата част гостите спечелиха правото да изпълнят дузпа. До тук се стигна след нарушение срещу Кристиан Тейо. Иличич се нагърби с изпълнението и с мощен удар не остави шанс на стража на Рома. Това бе единственият точен удар за Фиорентина за първото полувреме.

Мохамед Салах се разписа за втори път през второто полувреме, като оформи крайното 4:1. Той бе изведен много добре в 58-ата минута, напредна уверено, като излезе сам срещу вратаря и с техничен удар мушна топката между краката на Татарушану. След това домакините се поприбраха, за да спестят сили за мача си с Реал.

Рома можеше да се вкара и още до края. Влезлият като резерва Франческо Тоти изпълни майсторски пряк свободен удар, но топката се отби от гредата.

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1