3. Рома вече гледа към 1/4-финалите в ЛЕ след 2:0 над Сосиедад (ВИДЕО)

Рома вече гледа към 1/4-финалите в ЛЕ след 2:0 над Сосиедад (ВИДЕО)

Ел Шарауи и Кумбула донесоха ценния аванс за "вълците"

Рома направи огромна крачка към класиране за четвъртфиналите в Лига Европа, след като се наложи с 2:0 при домакинството на Реал Сосиедад на „Стадио Олимпико“. „Джалоросите“ отбелязаха два гола чрез Стефан Ел Шаарауи и Мараш Кумбула. Баските играха твърде плахо в атака и създадоха много малко реални опасни положения пред вратата на Руи Патрисио.

Рома поведе с 1:0 срещу Реал Сосиедад в 13-ата минута. Рик Карсдорп отне топката в половината на "джалоросите", след което подаде към Пауло Дибала. Аржентинецът проби по десния фланг, след което комбинира с Тами Ейбрахам, който получи топката в наказателното поле на Реал Сосиедад. Англичанинът след това подаде на Стефан Ел Шаарауи, който с каратистки удар вкара топката във вратата на Алехандро Ремиро.

В 21-ата минута Такефуса Кубо проби по десния фланг през Лоренцо Пелегрини, след което навлезе в наказателното поле на Рома и беше сам срещу Руи Патрисио. Японецът стреля от малък ъгъл, а топката срещна левия страничен стълб на вратата на "джалоросите".

Джанлука Манчини с много хубав дълъг пас намери Андреа Белоти в 67-ата минута. Той се пребори със Субелдия за позиция, след което навлезе в наказателното поле на Реал Сосиедад и отправи много силен удар, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на Ремиро.

Брайс Мендес пусна добър пас към Микел Мерино в 82-ата минута в наказателното поле на Рома, а той стреля, но неточно в аут.

Рома удвои своята преднина в 87-ата минута. Пауло Дибала центрира от корнер на втора греда в наказателното поле на Реал Сосиедад, където Мараш Кумбула бе оставен непокрит и с глава отблизо вкара топката във вратата на Ремиро.