3. Рома взе първа домакинска победа и влезе в топ 5 (+ВИДЕО)

Рома взе първа домакинска победа и влезе в топ 5 (+ВИДЕО)

Столичани се наложиха с 2:0 над Аталанта

Рома постигна така очакваната първа домакинска победа от началото на сезона в Серия "А", след като се наложи с 2:0 над Аталанта в среща от седмия кръг на шампионата.

Преди този успех „вълците” регистрираха две ремита и една загуба на своя "Олимпико", но днес се възползваха от слабата форма на своите гости и наложиха волята си, нанасяйки трето последователно поражение на Аталанта.

Първото попадение на изпълнения с 38 хиляди зрители стадион в италианската столица реализира дошлият миналото лято от Ривър Плейт аржентински стрелец Ерик Ламела.

20-годишният нападател, коствал 15 млн. евро на столичани, се разписа в 30-ата минута след пас на капитана Франческо Тоти и така реализира второто си попадение от началото на кампанията.

При този резултат дойде и почивката, а след нея рома съумя да вкара още веднъж. В автор на попадението този път се превърна американският халф Майкъл Брадли.

Новото попълнение, за което това лято бяха платени близо 4 млн. евро на Киево, се разписа за първи път с екипа на римляните в 62-ата минута и така фиксира крайния резултат.

След поражението Аталанта остана в зоната на изпадащите с 5 точки от 7 мача, докато Рома влезе в топ 5 на класирането с 11 пункта в своя актив.