3. Рома взе седмата си победа за сезона след 1:0 над Сампдория (ВИДЕО)

Рома взе седмата си победа за сезона след 1:0 над Сампдория (ВИДЕО)

Жозе Моуриньо победи "ученика" си Деян Станкович

Рома победи с минималното 1:0 Сампдория в мач от 10-ия кръг на Серия А. Римските „вълци“ стигнаха трудно до трите точки, защото вкараха само един гол. Той беше дело на Лоренцо Пелегрини от дузпа в 9-ата минута.

След успеха тимът на Жозе Моуриньо е 4-и с 22 точки, докато Самп остава на дъното във временното класиране с 3 точки.

Още в 6-ата минута дойде първото спорно положение. Алекс Ферари игра с ръка в наказателното поле. Съдията не уважи претенциите на Рома за дузпа, но получи помощ от ВАР и в крайна сметка посочи бялата точка.

След няколко минути спорове Лоренцо Пелегрини застана зад топката и в 9-ата минута я прати в мрежата на домакините за 1:0.

Сампдория не успя да застраши вратата на Рома до почивката и римляните съхраниха крехкия си аванс.

През второто полувреме по-скоро Рома успяваше да се възползва от празните пространства и имаше шансове да удвои преднината си, отколкото Сампдория да стигне до равенство.

В 56-ата минута Емил Аудеро спря опасен удар на Андреа Белоти. В 71-вата минута стражът на домакините отново запази интригата, спирайки Николо Дзаниоло.

Шест минути по-късно и гредата спря Дзаниоло. Все пак след почивката Рома контролираше събитията на терена и заслужено се поздрави с крайния успех, макар и дошъл с 1:0 и гол от дузпа.

В следващия кръг от Серия А Сампдория ще се опита да се отлепи от дъното при гостуването си на новака Кремонезе, докато Рома посреща Наполи.