3. Рома загуби важна битка за Европа

Рома загуби важна битка за Европа

Надеждите на "вълците" за участие в Лига Европа намаляха след поражение от Киево в последната минута

Рома загуби важен мач в борбата за Лига Европа. На своя стадион „вълците” паднаха в последната минута с 0:1 от Киево след смъртоносна контраатака, завършена от французина Сирил Теро.

„Липса на яснота и скорост у повечето играчи на Рома. Само желанието на Тоти не беше достатъчно. Сега на ход са Удинезе, Лацио и Интер”, коментира след мача „Гадзета дело Спорт”.

Рома заема 5-ото място, последното, даващо право на участие в евротурнирите, с 58 точки. С 1 по-малко е Удинезе, който в сряда играе с Палермо, докато Лацио може да ги стигне по точки, ако победи Интер.

С успеха си пък отборът от Верона запази мястото си в Серия „А” и теоретически, събирайки 43 точки на 10-ото място.

Иначе Рома, който грабна победата във Флоренция в последния момент през уикенда, доминираше в двубоя с „летящите магаренца”, но изпитваше проблеми в материализирането на своите ситуации.

Най-добрият дойде в 53-ата минута, когато шут на Франческо Тоти срещна гредата.

Вратарят на Киево Кристиан Пуджони пък направи няколко спасявания, за да отчая Матия Дестро, Тоти и Пабло Даниел Освалдо.

С изтичането на редовните 90 минути Теро засече от воле перфектно центриране на Букари Драме и прати топката в мрежата при една от редките ситуации за гостите.

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1