3. Рома запази 100-процентовия си актив, Лацио падна с 10 човека в Генуа (+РЕПОРТАЖИ)

Флоренци посвети гол на баба си, но получи жълт картон

Ранни голове на Матия Дестро (10’) и Алесандро Флоренци (13’) бяха достатъчни за Рома да победи водения от Зденек Земан тим на Каляри като домакин.

Това беше първият път, когато Земан водеше своя стар клуб, откакто те го уволниха преди две години.

Рома се нуждаеше от победа, за да остане без загубена точка заедно с Ювентус.

Каляри допусна първа загуба на „Олимпико” от сезон 2010/11.

Флоренци асистира за гола на Дестро, който засече отблизо неготовото ниско подаване отдясно.

После Флоренци удвои след асистенция на Жервиньо и отпразнува гола като притича до трибуните и прегърна своята баба. Това бе първата визита на 82-годишната жена на „Олимпико”. Въпреки трогателния жест, реферът показа жълт картон на голмайстора.

В края Даниеле де Роси получи контузия в левия крак, което позволи на Урби Емануелсон да дебютира за Рома.

Градският съперник на Рома – Лацио, загуби гостуването си на Дженоа, въпреки че доминираше. Стефан де Врий получи червен картон и Маурисио Пиния донесе успеха за домакините в 87-ата минута. „Грифоните” постигнаха първата си победа този сезон срещу удобния им съперник Лацио, който за последно ги победи на „Мараси” през сезон 2009/10.

Джорджевич удари греда преди Лацио да изгуби Лукас Билия, който бе заменен принудително точно преди почивката. Всъщност, „орлите” трябваше да извършат на сила три смени. С травми излязоха още Душан Баста и Сантяго Джентилети.

Лацио остана с 10 човека в последните минути. Стефан де Врий получи втори жълт картон за игра с ръка. Това се оказа повратна точка и минути по-късно домакините поведоха. Пероти отклони центриране на далечната греда и Пиния заби с плонж топката в опразнената врата.

В последната среща от 16:00 ч Сампдория и Сасуоло завършиха 0:0, въпреки че имаха страхотни възможности за отбелязване. Атмосферата на стадион „Мапей” беше тягостна след разгрома на Интер над Сасуоло със 7:0. Синиша Михайлович беше на пейката на Самп, независимо че вчера беше атакуван физически от случаен минувач в Генуа.

Рома – Каляри 2:0