3. Роналдо с два гола и „Златна обувка” за Юнайтед срещу Уест Хем, Бербатов с асистенция

Роналдо с два гола и „Златна обувка” за Манчестър Юнайтед срещу Уест Хем. Двубоят завърши 2:0 в полза на Юнайтед, а цял мач записа капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов. Берба се отчете с асистенция за второто попадение на Роналдо.

Роналдо с два гола и „Златна обувка” за Манчестър Юнайтед срещу Уест Хем. Двубоят завърши 2:0 в полза на Юнайтед, а цял мач записа капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов. Берба се отчете с асистенция за второто попадение на Роналдо. Двубоят започна с награждаване на португалеца за най-добър футболист от ФИФПро, като също така получи отличието „Златна обувка” за голмайстор на сезон 2007/08. Първите минути бяха изцяло за Юнайтед, като с пропуски се отличиха Бербатов и Нани. В 14-ата минута след пас на Нани отляво, Кристиано Роналдо вкара за 1:0. Най-красивият момент в първата част и в мача като цяло дойде в 30-ата минута. Бербатов получи топката от Андерсон, освободи се с невероятен финт от Колинс, подаде на гол линията на гостите, където на Роналдо не му оставаше нищо друго освен да вкара втория си гол в срещата. След попадението португалецът поздрави българския нападател за отличната асистенция. Полувремето завърши при този резултат, а втората част премина в „лежерно” темпо. Юнайтед на няколко пъти застраши вратата на Грийн, като най-деен бе резервата в този мач Уейн Рууни. Двубоят завърши 2:0,а Юнайтед запуса 18-ата си точка в своя актив. Съставът е на 6-а позиция в класирането с 18 точки, докато „чуковете” на Джанфранко Дзола след 4-ата си поредна загуба са 11-и с 12 точки.