3. "Росонерите" се завърнаха на върха след труден успех над Киево (видео)

"Росонерите" се завърнаха на върха след труден успех над Киево (видео)

Милан постигна важен успех в борбата си за титлата в Серия А, след като тази вечер се наложи с минималното 1:0 при гостуването си на Киево

Милан постигна важен успех в борбата си за титлата в Серия А, след като тази вечер се наложи с минималното 1:0 при гостуването си на Киево. Двубоят бе от 32-ия кръг на италианското първенство и се проведе на „Стадио Марк Антонио Бентегоди”.

Домакините от Киево пропиляха добро положение в 6-ата минута, когато Николас Фрай отправи изстрел към Кристиан Абиати, но ударът не попадна в рамките на вратата на гостите. Милан пък излезе с гол напред в резултата, след като успя да оползотвори първата си голова възможност пред Стефано Сорентино. „Росонерите” поведоха с 1:0 в 7-ата минута, когато Съли Мунтари получи пас от Робиньо и с феноменален далечен изстрел с левия крак прати кълбото в мрежата на домакините.

Киево бързо можеше да изравни, но до изтичането на първия четвърт час от началото на мача добри голови ситуации бяха пропилени от Майкъл Брадли и Серджо Пелисиер.

До почивката домакините имаха още няколко шанса за отбелязване на гол, но с пропуски се отчетоха Сирил Терео, Серджо Пелисиер и Лука Ригони. Единственото по-интересно положение пред вратата на Киево до края на първото полувреме пък бе пропуснато от Робиньо в 37-ата минута, когато бразилецът стреля към Стефано Сорентино, но вратарят на Киево спаси изстрела.

В началото на второто полувреме Серджо Пелисиер получи нов шанс да отбележи попадение във вратата на Кристиан Абиати, но вратарят се намеси отлично и отрази. Последваха минути, в които нямаше много интересни моменти пред двамата вратари, а в 76-ата минута Златан Ибрахимович можеше да удвои аванса на своя тим, но стреля в аут. До края на двубоя нито един от двата отбора не достигна до гол. Сикера Лучано пропиля възможност за домакините в 82-ата минута, а Матиа Де Скилио се отчете с пропуск за гостите в 85-ата.

Така Милан се добра до успеха и се завръща на върха в подреждането, като вече има 67 точки и е с 2 повече от втория – Ювентус, който има мач по-малко. Киево е 9-ти с 42 пункта.