3. Рой Ходжсън и Уест Бромич покосиха Ливърпул и убиха мечтите на мърсисайдци за петото място (видео)

"Дроздовете" направиха пълен обрат срещу своя съперник и се поздравиха с драматичен успех

Отборът на Ливърпул направи поредната си грешна стъпка по пътя към тъй жадуваното от мърсисайдци пето място, което ще ги прати в европейските турнири през следващия сезон. Играчите на Кени Далглиш загубиха гостуването си на „Дъ Хоутърнс” на Уест Бромич Албиън с 1:2 и така записаха 12-ата си загуба от началото на шампионата. Рой Ходжсън, който преди да поеме „дроздовете”, водеше Ливърпул, успя да надхитри мърсисайдци, а по този начин Уест Бромич се отдалечи от зоната на изпадащите.

Още в първата минута Луис Суарес пропиля великолепна възможност да се разпише, като ударът на уругваеца бе отразен от представилия се великолепно в днешния мач Скот Карсън. Броени секунди по-късно последваха невероятни пропуски на Анди Керъл и Дирк Каут. До 20-ата минута на мърсисайдци се наложи да направят две смени – Киргиакос замени Джонсън, докато Даниел Агер напусна и на негово място влезе Дани Уилсън.

Уест Бромич също имаше своите шансове през първата част. Най-близко до гола бяха Питър Одемвинге и Стивън Рийд. Попадение в мрежата на Рейна обаче не падна и първите 45 минути завършиха при нулево равенство.

Второто полувреме бе доста по-интересно от първото. Ливърпул поведе в резултата в 50-ата минута с попадение на бранителя Мартин Шкъртел. Раул Мейрелеш центрира от корнер, а защитникът с глава забоде неспасяемо кълбото зад Скот Карсън, който нямаше шанс за намеса.

Последваха интересни минути на „Дъ Хоутърнс”, а в 62-ата дойде и моментът на играчите на Рой Ходжсън. Питър Одемвинге с великолепен финт преодоля Киргиакос, който опитвайки се да спре противниковия играч, го събори в наказателното поле, което накара главния съдия да посочи бялата точка. С отговорността се нагърби Крис Брънт и с много силен и прецизен удар в средата на вратата изравни и върна тима си в мача.

В следващите минути и двата отбора търсеха гола, а най-интересното до края на двубоя се случи в 88-ата минута, когато отново действащият несъсредоточено Киргиакос изпусна Одемвинге и нападателят се озова очи в очи с Рейна. Играчът на Уест Бромич се опита да премина покрай испанския страж на гостите, който го събори в наказателното поле, което значеше втора дузпа за „дроздовете”. Зад топката отново застана Крис Брънт и с бомбен удар в десния ъгъл на Рейна взриви „Дъ Хоутърнс”.

До края на двубоя Ливърпул имаше няколко възможности да отбележи, но самопожертвователните намеси на бранителите на тима на Рой Ходжсън и блестящият Скот Карсън не допуснаха гол. Също така късметът не бе на страната на Луис Суарес при удара му в 92-ата минута и така мърсисайдци загубиха двубоя си срещу своя бивш наставник.

Победата изкачи Уест Бромич на 12-ото място, където „дроздовете” са с 36 точки. Ливърпул е 6-ти с 45, на пет зад петия Тотнъм, който има и мач по-малко.