3. Рой Ходжсън "лети" с Палас, отборът му унизи Лийдс на "Елан Роуд"

Рой Ходжсън "лети" с Палас, отборът му унизи Лийдс на "Елан Роуд"

Лондончани стигнаха до успех с 5:1 като гости

Кристъл Палас се наложи над Лийдс Юнайтед с 5:1 на „Еланд Роуд“ в двубой от 30-ия кръг във Висшата лига. Това е и втора поредна победна в два мача за новия наставник на лондончани – Рой Ходжсън. Патрик Бамфорд даде аванс на йоркширци в 21-ата минута, а след попадения на Марк Гехи, Жордан Аю, който се разписа на два пъти, Еберечи Езе и Одсон Едуар, Кристъл палас достигна до пълния успех.

След този успех Кристъл Палас се изкачи до 12-о място във временното класиране във Висшата лига с актив от 33 пункта, докато Лийдс Юнайтед заема 16-а позиция с 29 пункта.

Двубоят започна с натиск от страна на домакините. В 21-ата минута Брендън Ааронсон центрира от корнер в 29-ата минута, а Патрик Бамфорд бе над всички в наказателното поле на Кристъл Палас, за да даде аванс на Лийдс.

След корнер в полза на Кристъл Палас в 34-ата минута, топката се озова на границата на наказателното поле след рикошет, а Жордан Аю шутира, но право в десния страничен стълб.

Кристъл Палас достигна до изравнителното попадение в първата минута на добавеното време, когато след центриране от статично нападение Джефри Шлуп свали топката с глава за Марк Гехи, който засече във вратата, пазена от Сам Джонстън.

Гостите от Лондон продължиха с натиска си и през второто полувреме. В 53-ата Майкъл Олис центрира в наказателното поле, където свободен бе Жордан Аю, за да засече топката във вратата и така да осъществи пълен обрат в резултата.

Само две минути по-късно отново Олис центрира в наказателното поле, къде Еберечи Езе шутира към долния ляв ъгъл на вратата, за да удвои аванса на Палас.

Кристъл Палас достигна до своето четвърто попадение в 69-ата минута, когато отново замесен бе Олис, който чудесно разви контраатака на своя тим и комбинира с Одсон Едуар. Нападателят на лондончани шутира от близко разстояние, за да покачи на 4:1.

Уил Хюз шутира от средно разстояние в 77-ата минута, а Аю бе на правилното място в правилния момент, за да засече отбита топката за пети път във вратата на Лийдс Юнайтед.

Майкъл Олис се справи с няколко бранители на домакините в 87-ата минута и шутира, но топката прелетя над напречната греда на вратата на Сам Джонстън.