3. Рожденик вдъхнови Милан за шампионски обрат (ВИДЕО)

Рожденик вдъхнови Милан за шампионски обрат (ВИДЕО)

„Росонерите“ си върнаха върха в Италия след успех с 3:1, Тонали навърши 22 с 2 гола

Рожденикът Сандро Тонали се превърна в герой за Милан, след като вкара два гола за успеха с 3:1 при визитата на Верона от 36-ия кръг на Серия А.

Халфът, който днес навърши 22 години, реализира и още едно попадение, но то бе отменено след намеса на ВАР заради засада.

Въпреки това обаче „росонерите“ постигнаха втори обрат през кампанията срещу своя съперник, когото надвиха по-рано през сезона с 3:2 у дома, макар да изоставаха с 0:2 в Милано.

Благодарение на успеха Милан си върна първото място в Калчото, измествайки от върха своя градски съперник Интер.

Възпитаниците на Стефано Пиоли са в серия от 4 шампионатни победи и вече имат 80 точки, с 2 повече от „нерадзурите“, при оставащи 2 срещи до края на първенството.

Днешният сблъсък започна с удар от дистанция на Тео Ернандес, но доста неточен. В 12-ата минута Симеоне също стреля от дистанция, за да прати топката в ръцете на Майк Менян. Две минути по-късно Крунич опита удар с глава, но Лоренцо Монтипо успя да го избие в корнер.

В 16-ата минута Тонали се пребори с Иван Илич за топката и я прати в противниковата мрежа. ВАР обаче се намеси и отмени гола заради много тънка засада.

В 19-ата минута именно Тонали комбинира с капитана Давиде Калабрия, но Монтипо съумя да отрази опасния шут на десния бек. В 22-ата минута Жиру стреля с глава след корнер, а вратарят улови топката без проблем. При следващата атака на домакините удар на Капрари профуча покрай вратата.

В 25-ата минута Менян улови нов слаб изстрел на Симеоне. Последваха пропуски на Крунич и Салемакерс от голямо разстояние. В 36-ата минута Симеоне пробва шут, който мина от външната страна на мрежата. Две минути по-късно Дарко Лазович центрира, а Фараони се разписа с глава, с което даде аванс на “мастифите”.

Той обаче не се задържа дълго, тъй като "росонерите" възстановиха равенството още в добавеното време на първата част. Рафаел Леао направи чудесен пробив по левия фланг и пусна пас към Тонали, който отново прати топката в мрежата, но този път голът му беше признат.

В 50-ата минута гостите осъществиха контраатака, при която Леао напредна и асистира за второто попадение на Тонали в двубоя. В 56-ата минута Фикайо Томори стреля с глава след центриране от фал, но не намери целта.

В 59-ата минута Адриен Тамезе опита далечен шут, който се оказа твърде разочароващ. В 65-ата минута изстрел на Леао не успя да изненада Монтипо и вратарят изби топката. В 76-ата минута резервата Кевин Лазаня игра с глава и прати топката над вратата. В 80-ата минута Калабрия нанесе далечен удар и си спечели корнер след намесата на Монтипо.
Точка на спора сложи резервата Алесандро Флоренци, който се появи на терена в 84-ата минута, а в 87-ата оформи крайното 3:1.

Така Милан взе своето, а в последните си 2 срещи приема Аталанта и гостува на Сасуоло, докато Верона остана на 9-а позиция с 52 точки от 36 мача.

ВЕРОНА - МИЛАН 1:3
1:0 Фараони (38)
1:1 Тонали (45+3)
1:2 Тонали (50)
1:3 Флоренци (87)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Верона: Монтипо, Чечерини, Гюнтер, Касале, Фараони, Тамезе, Илич, Лазович, Барак, Капрари, Симеоне;

Милан: Менян, Калабрия, Калюлю, Томори, Ернандес, Кесие, Тонали, Салемакерс, Крунич, Леао, Жиру.

Салернитана - Каляри 1:1