3. Рожденикът Рамос донесе успех на Севиля (ВИДЕО)

Рожденикът Рамос донесе успех на Севиля (ВИДЕО)

Ветеранът вкара 2 гола навръх 38-ата си годишнина, зачетоха само 1

Севиля спечели с 1:0 гостуването си на Хетафе в среща от 30-ия кръг на футболното първенство на Испания.

Автор на единственото попадение в мача стана Серхио Рамос, който отпразнува по най-добрия начин своя 38-и рожден ден като се разписа още в 5-ата минута на двубоя.

Защитникът вкара и втори гол в края на първото полувреме, но той беше отменен заради засада след намеса на системата за видеоарбитраж (ВАР).

Футболистите на Хетафе имаха претенции за дузпа в четвъртата минута на добавеното време на мача за игра с ръка на Неманя Гудел, но реферите маркираха засада при подаването към Хайме Мата. След успеха Севиля се изкачи на 14-о място в класирането с 31 точки, а Хетафе остава на десета позиция с 38.

По-късно днес предстоят още три мача от кръга, сред които Валенсия - Майорка и Барселона - Лас Палмас.