3. Рубин би Спартак (Москва) насред "Лужники" (видео)

Рубин би Спартак (Москва) насред "Лужники" (видео)

Нобоа вкара единственото попадение, а Бухаров изигра последния си мач за шампионите

Дербито на 13-ия кръг от руската Премиер Лига между Спартак (Москва) и Рубин (Казан) завърши с победа на шампионите, водени от Курбан Бердиев.

Гостите от Казан бяха по-добрият отбор на „Лужники” и закономерно спечелиха с 1:0.

Голът за Рубин падна още в 3-ата минута на двубоя и бе дело на еквадорския плеймейкър Кристиан Нобоа. След късо изпълнение на ъглов удар, южноамериканецът центрира остро в пеналта на Спартак и топката спря в мрежата на столичани.

До края на първата част тимът на Валери Карпин имаше няколко изгодни положения за гол, които не успя да реализира. В 45-ата минута Ибсон бе близо до изравняването, но ударът му с глава срещна горната греда на Сергей Рижиков.

Стражът на Рубин направи няколко много добри спасявания през втората част и завърши мача със „суха мрежа”. В заключителните минути домакините останаха с човек по-малко на терена след втори жълт и респективно червен картон на Кудряшов.

За Рубин пък последният си мач изигра голмайсторът Александър Бухаров, който ще продължи кариерата си в Зенит (Санкт Петербург).

След 13 кръга Рубин продължава да преследва лидера Зенит. Отборът на Бердиев има 26 точки в актива си, а този на Спалети 33. Спартак са 9-и с 16 точки и Карпин може да напусне своя пост в най-скоро време.

В другия късен мач от днес, Динамо (Москва) записа труден успех с 3:2 над Ростов. Точни за столичани бяха Колодин, Воронин и Гранат.