3. Рубин излъга Копенхаген пред собствена публика (видео)

Рубин излъга Копенхаген пред собствена публика (видео)

Руснаците се наложиха с минималното 1:0

Отборът на Рубин (Казан) постигна жизненоважна победа срещу ФК Копенхаген в пета среща от груповата фаза на Шампионската лига. Руският тим спечели с минималното 1:0 и по този начин запази живи надеждите си за класиране на осминафиналите. Единственото попадение в мача падна в продължението на първата част и бе реализирано от дузпа.

Двубоят започва равностойно, а първият удар към една от двете врати бе в 3-ата минута и бе отправен от гостуващия тим. Вендт получи топката и стреля от дъгата на наказателното поле, но топката премина покрай левия страничен стълб на вратата на Рижиков.

През първата част нямаше много опасни ситуации, но гостите от Дания така и не успяха да отправят точен изстрел към вратата на Рубин. Домакините имаха възможност да вкарат, но хубави положения изпуснаха Корниленко и Сезар.

Изтичаше първата минута от даденото от Мартин Аткинсън продължение, когато при центриране в наказателното поле на Копенхаген Йеспер Гронкяер игра неволно с ръка и за домакините бе отсъдена дузпа. Зад топката застана Кристиан Нобоа и със силен изстрел в горния десен ъгъл на Виланд откри резултата в полза на Рубин. Веднага след попадението дойде и последния съдийски сигнал за първата част.

Второто полувреме започна по-добре за гостите, а пропуски в 49-ата и 50-ата минута направиха съответно Поспех и Вингаард.

Копенхаген бе по-активния отбор на терена, но Рубин се бранеше добре и не позволяваше на датския тим да достигне до гол.

В 76-ата минута гостите изпуснаха най-чистото си положение в срещата. НДой стряла от около десетина метра много силно, но топката срещна горната греда на вратата на Рижиков и не успя да попадне в мрежата му.

До края на двубоя Копенхаген осъществи натиск в половината на домакините. В 93-ата минута появилият се като резерва Зохоре можеше да се превърне в герой и да отбележи изравнително попадение, но изстрелът му бе отразен отлично от Рижиков и гол във вратата на руснаците не падна.

Така Рубин добави нови три точки в актива си и вече е с 6, но все още е на третото място в класирането. Копенхаген е втори със 7 и запазва реални шансове за класиране на осминафиналите.

Рубин (Казан) 1:0 ФК Копенхаген
45+1 1:0 Нобоа (дузпа)

Жълти картони: Риазанцев, Калешин (Рубин); Боланос, Вендт (Копенхаген)