3. Рубин не успя да сътвори чудото на "Камп Ноу" - Барса с четвърта победа в групите (видео)

Копенхаген е на осминафинал след домакинска победа над Панатинайкос (видео)

Отборът на Барселона постигна четвърти успех в групите на Шампионската лига, след като се наложи с 2:0 над Рубин (Казан) пред собствена публика. Каталунците бяха тима, който създаде по-чисти положения в срещата и заслужено си тръгнаха с трите точки.

Първият удар към една от двете врати бе отправен от Тиаго в 6-ата минута, но изстрелът на играча на домакините не намери очертанията на вратата. Няколко минути по-късно Максуел стреля, но отново кълбото не попадна в мрежата на гостите.

През първите 45 минути Барселона бе тимът, който владееше повече топката, но така и не успя да вкара гол във вратата на Рубин. Нови възможности пропиляха Тиаго и Максуел.

За гостите от Рубин удари към Пинто отправи Гьокдениц, но и при двата му опита топката излезе в аут. Така почивката дойде при нулево равенство.

Малко след началото на второто полувреме Барселона успя да достигне до попадение. Негов автор бе Фонтас, който в 51-ата минута бе намерен от Тиаго и с хубав удар от границата на наказателното поле в долния десен ъгъл откри за испанския тим.

Рубин се опита да отвърне на удара, но изстрелът на Обафеми Мартинс в 58-ата минута не попадна в рамките на вратата. При следващата възможност за гостите Муравски за първи път от началото на мача отправи удар, който бе в очертанията на пазената от Пинто врата, но стражът на Барса отрази.

В 82-ата минута всичко в срещата приключи, след като домакините достигнаха до втори гол. Той бе дело на Виктор Васкес, който с десния крак от границата на наказателното поле изпрати кълбото в долния десен ъгъл на вратата на Рубин.

До края на срещата нов гол не падна и каталунците се поздравиха с успеха.

Така Барселона завършва на първо място в групата с актив от 14 точки. Рубин ще продължи участието си в европейските турнири, но третата позиция, на която завършва тимът, им отрежда място сред тимовете, борещи се за спечелването на Лига Европа.

Барселона 2:0 Рубин
51` 1:0 Фонтас
82` 2:0 Васкес

Стадион: Камп Ноу

Жълти картони: Рижиков (Рубин)
Червени картони: няма

Стартови състави:

Барселона: Пинто, Бускетс, Фонтас, Пике, Максуел, Масчерано, Тиаго, Адриано, Дос Сантос (Меси 63`), Къркич (Бартра 35`), Суарес (Васкес 13`)

Рубин: Рижиков, Бочети, Сезар, Ансалди, Кузмин, Нобоа, Муравски, Гьокдениц ( Бистров 75`), Калешин, Риазанцев (Касаев 62`), Мартинс (Медведев 66`)

В другия мач от групата Копенхаген се наложи над Панатинайкос с 3:1 пред собствена публика и по този начин си осигури участие в осминафиналната фаза на турнира.

Датският тим водеше с 1:0 още на почивката, след гол на Вингаард в 26-ата минута. Интригата в мача приключи в 50-ата минута, когато Гронкяер отбеляза втори гол, след като изпълни отсъдения 11-метров наказателен удар. Резултатът стана класически в 73-ата минута, а автогол си отбеляза Сисе. Все пак гостите достигнаха до почетно попадение, паднало в продължението на срещата. Негов автор бе Канте.

След успеха Копенхаген си осигури второто място в групата и завършва с 10 точки. Панатинайкос е последен с 2 и приключва с участието си в европейските турнири през този сезон.