3. Рубин с важна крачка към класиране на 1/6 финалите, смаза Шамрок с 4:1 (видео)

Рубин с важна крачка към класиране на 1/6 финалите, смаза Шамрок с 4:1 (видео)

Отборът на Рубин (Казан) направи важна крачка към класиране за 1/6 финалите на турнира Лига Европа, след като разгроми с 4:1 аутсайдера в група „А” Шамрок Роувърс.

Това беше най-малкото, с което ирландицте можеха да се отърват от визитата си в Русия. През целия мач тимът на Рубин диктуваше събитията на терена.

Още в петата минута Нелсън Валдес имаше добра възможност да открие резултата на стадион „Централний”, но шутът му мина встрани от вратата на Шамрок.

Пет минути след това обаче, нямаше кой да спре Валдес. Той получи топката, справи се с Кен Оман и стреля по земята, като топката попадна неспасяемо в мрежата зад Томпсън.

Две минути след това обаче, противно на логиката Шамрок изравни. Грешникът Оман се реваншира и вкара във вратата на домакините. След изпълнение на пряк свободен удар, топката попадна в него, като той стреля с глава и изненада неприятно Сергей Рижняков.

След попадението вместо да се стъписат, играчите на Рубин натиката ирландците в собствената им половина и атаките заваляха една след друга по посока на вратата на Томпсън.

Мартинс и Начо пропуснаха изгодни шансове да отбележат гол, а стражът на гостите демонстрираше завидни умения, спасявайки своя тим в редица ситуации.

Той обаче нямаше какво да направи в 36 минута, когато Начо напредна,стигна границата на наказателното поле и с премерен удар по земя вкара за 2:1.

Две минути преди края на първото полувреме Фин от гостите можеше да изравни, но шутът му не намери рамката на вратата пазена от Рижняков.

Шест минути след началото на втората част, Валдес реализира второто си попадение в мача. Той се озова зад ирландските бранители, завъртя се и стреля във вратата, реализирайки за 3:1.

Това обаче не беше всичко в срещата. В 62 минута Обафеми Мартинс вкара последното попадение в сблъсъка. Нигериецът беше намерен отлично от Караденис.

До края на двубоя резултатът остана непроменен, като Рубин дори потърси пети гол. Зачестиха и фаловете и жълтите картони, за сметка на качествения футбол.

Така, след тази убедителна победа Рубин заема първото място в групата с 10 точки, но ще трябва да изчака късния мач, който е между преките конкуренти ПАОК и Тотнъм, които са съответно с 8 и 7 пункта.

Шамрок пък отдавна бяха загубили шансове за класиране напред, като заемат последното място без спечелена точка.

Барселона остава безгрешен след мъчно 1:0 над Хетафе