3. Рубин стана шампион на Русия за втори пореден път

Рубин стана шампион на Русия за втори пореден път

Рубин вдигна титлата в Русия за втори пореден път след 0:0 срещу Зенит. ЦСКА направи страхотна услуга на казанци, побеждавайки втория в класирането Спартак с 3:2

Рубин (Казан) стана шампион на Русия за втора поредна година. В дербито на предпоследния кръг на Премиер лигата Рубин и Зенит не успяха да се победят и завършиха срещата си при нулево равенство. С преднина от четири точки пред втория Спартак (Москва) миналогодишните шампиони се нуждаеха единствено от една точка за да станат недосегаеми на върха в Русия. Не само, че изпълни своеобразната си квота, но Рубин бе подпомогнат от московския ЦСКА, който победи градския си съперник Спартак с 3:2.

Рубин и Зенит показаха равностойна и не особено динамична игра. През първата част двата тима успяха да реализират едва по един точен удар във рамките на съответните врати. През втората част за Рубин в игра се появи Петър Бистров, който успя да вдигне темпото на игра и в 62-ата минута бе най-близо до първото попадение в срещата.

При пряк свободен удар на границата на наказателното поле Бистров стреля с левия крак, но ударът му срещна напречната греда. Матея Кежман от Зенит също бе близо до гола, но след скоростен пробив бившият нападател на Челси и ПСЖ не успя да стреля точно от удобна позиция.

В заключителните моменти Александър Бухаров за Рубин и Игор Семшов за гостите отправиха по един опасен удар. Вратарите Вячеслав Малафеев и Сергей Рижков обаче бяха на място и отразиха топките. Така кръг преди края със сбор от 60 точки Рубин разполага с преднина от пет пред втория Спартак. Двата тима не могат да бъдат изместени от позициите си и ще представляват страната си в Шампионската лига през следващия сезон.

Зенит и Локомотив (Москва) делят третото място с по 51 точки и в последния кръг ще решат кой ще се възползва от последното място даващо право на участие в Шампионската лига.

Рубин се присъединява към Премиер лигата едва през 2003 г. и още в дебютния си сезон успява да завърши на трето място и се класира за Купата на УЕФА. През сезон 2005 и 2006 заема съответно 4-о и 5-о място, а първата си титла тимът от Казан печели през 2008 г. В настоящото издание на Шампионската лига Рубин постига забележителни резултати, след като успява да победи настоящия шампион на Европа Барселона като гост, равенство у дома и измъква една точка като гост на Интер.