3. Руни и Чича писаха „много добър” на Болтън, Бербо изгледа мача от пейката (видео)

Юнайтед отново лидер след два подобрени рекорда; Уейн с втори пореден хеттрик, а Марто с 90 мин. игра на „Рийбок”

Английският шампион Манчестър Юнайтед записа своята четвърта поредна победа в Премиършип и девета във всички състезания след поражението от Барселона във финала на Шампионската лига, след като спечели с категоричното 5:0 визитата си на Болтън от четвъртия кръг на Висшата лига.

Така „червените дяволи” останаха без поражение от своя опонент от 24 ноември 2007 година, след който вече имат седем успеха и едно реми с тима от „Рийбок”.

Мениджърът на гостите сър Алекс Фъргюсън заложи на възстановения Рио Фърдинанд в сърцето на отбраната, а новото попълнение Фил Джоунс игра за първи път като десен защитник, докато българският голмайстор на тима и Висшата лига – Димитър Бербатов, отново остана резерва, за сметка на завърналия се след мозъчно сътресение мексиканец Хавиер Ернандес.

„Грахчето” обаче се отблагодари за гласуваното му доверие, разписвайки се в първия си мач като титуляр през сезона. Молитвите на Чичарито преди срещата изглежда помогнаха, тъй като той откри резултата още в петата минута след центриране отдясно на Нани, засичайки топката във вратата на Юси Яскелайнен.

Междувременно обаче неговият съотборник Том Клевърли напускаше терена контузен, а минута по-късно неговото място бе заето от Майкъл Карик.

Междувременно обаче Болтън се опита да отговори и малко след попадението Мартин Петров проби отляво и центрира отлично в наказателното поле, но след последвалото разбъркване заелият мястото на Клевърли в средата на терена Уейн Руни изби от голлинията удар отблизо на юношата на „червените дяволи” Крис Ийгълс, който това лято осъществи трансфер от Бърнли в посока „Рийбок”.

Последваха няколко добри минути на Болтън, в които Давид де Хеа трябваше веднъж да се намеси решително, но в 20-ата минута гостите удвоиха преднината си, след като Уейн Руни вкара дежурното си в мачовете през този сезон попадение след пас на Фил Джоунс, реализирайки за седми път в последните 10 двубоя срещу Болтън.

Точно пет минути по-късно Руни вкара втория си гол в срещата и девети в предходните шест мача, след като отново Фил Джоунс направи добър пробив и стреля, а отбитата от Яскилайнен топка попадна на пътя на английския нападател и той я прати в мрежата за 3:0.

В 26-ата минута Ернандес също вкара за втори път в двубоя, но попадението му бе справедливо отменено заради засада. След трите бързи гола Болтън се опита да накъса играта и до 30-ата минута домакините бяха направили осем нарушения срещу нито едно на гостите, заради което Кевин и Марк Девис получиха набързо по един жълт картон.

Така първата част приключи с класическа преднина за „червените дяволи”, а след почивката финландският вратар на домакините Юси Яскилайнен отново бе поставен под напрежение след удари на Андерсон и Ашли Йънг, които обаче успя да отрази.

В 57-ата минута обаче той сбърка след една изритана от отбраната на Юнайтед топка и я изби с гърди право в краката на Ернандес, но последният стреля слабо и ударът му бе избит от голлинията от Рио-Кокър в ъглов.

След корнера обаче последва разбъркване и мексиканецът все пак вкара втория си гол в срещата, след като се разписа отблизо за 4:0.

Веднага след това гредата помогна на гостите да не получат попадение, тъй като удар на Найджъл Рио-Кокър кацна на напречния стълб, но не влезе във вратата на Де Хеа.

Веднага след това бранителят на Юнайтед Джони Евънс също получи контузия и бе заменен принудително от Крис Смолинг, а ветеранът Райън Гигс се появи на мястото на Ашли Йънг.

Това обаче не бе всичко от тези среща, тъй като Уейн Руни успя да реализира своя втори пореден хеттрик в Премиършип, разписвайки се в 68-ата минута с удар от границата на наказателното поле.

Така англичанинът стана едва четвъртият футболист във Висшата лига, реализирал в две поредни срещи по три попадения.

Веднага след гола си нападателят, който след срещата си взе топката за спомен, изведе на отлична позиция Ернандес, но мексиканецът не успя да вкара третото си попадение, тъй като се размина с топката.

До края на срещата Чичарито имаше още две добри възможности да реализира хеттрик, но ги пропусна и така резултатът остана непроменен - 5:0, в полза на Манчестър Юнайтед.

След своята рекордна победа под номер 200 далеч от дома и рекордните от половин век насам 18 гола в 4 мача (най-добро постижение за Висшата лига в настоящия й вариант), английският шампион си върна първата позиция в класирането, която преди това бе заемана от "шумните съседи" - Манчестър Сити, докато Болтън остана с 3 точки от четири двубоя.

Болтън – Манчестър Юнайтед 0:5
0:1 Ернандес (‘5)
0:2 Руни (’20)
0:3 Руни (’25)
0:4 Ернандес (’58)
0:5 Руни (’68)

Стартови състави:

Болтън: Яскилайнен, Зак Найт, Кейхил, Робинсън, Бойота, Ийгълс (’61 Пратли), Рио-Кокър, Мартин Петров, Марк Дейвис, Класнич (’75 Тунджай), Кевин Дейвис (’66 Н’Гог);

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Фърдинанд, Евра, Евънс (’62 Смолинг), Джоунс, Йънг (’61 Гигс), Нани, Андерсон, Клевърли (‘8 Карик), Руни, Ернандес;