3. Руни вкара два на Вила в „българското дерби”, Юнайтед изравни рекорд (видео)

Руни вкара два на Вила в „българското дерби”, Юнайтед изравни рекорд (видео)

"Червените дяволи" победиха бирмингамци с 3:1 - Бербо игра цял мач, а Стенли бе заменен в края

Манчестър Юнайтед изравни своя клубен рекорд от 29 поредни мача в елита на английската Висша лига без загуба, след като успя да победи с 3:1 Астън Вила на своя „Олд Трафорд” в мач от междинния 25-и кръг на Висшата лига.

Срещата на „Театъра на мечтите” изправи един срещу друг двама българи, тъй като в редиците на домакините като титуляр започна Димитър Бербатов, докато Стилиян Петров изведе гостите с капитанската лента, но в 75-ата минута бе заменен принудително, след като получи удар в лицето.

Защитната формация на „червените дяволи” бе подсилена от завръщането на Рио Фърдинанд и Неманя Видич, които не бяха играли рамо до рамо почти месец, тъй като англичанинът лекуваше травма, докато в предни позиции започна тандемът Уейн Руни – Димитър Бербатов, изгледал от резервната скамейка успеха над Саутхемптън за ФА къп.

В състава на гостите пък започна българският капитан Стилиян Петров, който пропусна последните две срещи на своя тим. Срещата започна фантастично за „червените дяволи”, които поведоха в резултата след точно 50 секунди игра.

В автор на попадението се превърна критикуваният за липсата на голове през този сезон английски национал на домакините Уейн Руни, който овладя великолепно подадената му от вратаря Едвин ван дер Сар топка и с топовен шут не остави шансове за реакция на Брад Фридъл.

След попадението Манчестър Юнайтед започна да диктува случващото се на терена, но Димитър Бербатов нямаше ден и пропусна две изгодни положения след центрирания на Гигс и Нани.

Партньорът му в атака Уейн Руни обаче определено се наслаждаваше на един от най-добрите си мачове през този сезон и успя да удвои резултата в полза на своите в самия край на първата част, след като засече от въздуха пас на Нани и така реализира второто си попадение в срещата – почти толкова, колкото бе успял да запише в сезона до момента.

Малко след почивката обаче новото попълнение на Астън Вила – Дарън Бент, върна едно попадение за своите, след като в 59-ата минута се оказа непокрит в наказателното поле на домакините и завърши подобаващо добрия пас на Стюърт Даунинг.

Юнайтед реагира бързо и успя отново да поведе с два гола разлика само три минути, след като получи попадение. Капитанът на „червените дяволи” Неманя Видич свали с глава едно центрирания на Уейн Руни, той му върна топката по земя, а бранителят я прати неспасяемо в горния ляв ъгъл на пазената от Брад Фридъл врата.

Възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън не спряха да атакуват, въпреки аванса си, но американският страж на гостите показа чудеса от храброст и съумя някак си да предотврати нови попадения в мрежата си.

При една от контраатаките на бирмингамци пък удар на Ашли Йънг кацна на горната греда и излезе в аут, а до края на срещата Бербатов направи още няколко пропуска, за да остане резултатът 3:1 в полза на Манчестър Юнайтед.

След успеха домакините запазиха преднината си от 5 точки на върха в класирането пред Арсенал, докато Астън Вила продължава да заема 13-а позиция с 28 точки от 25 мача.

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, О’Шей, Фърдинанд, Видич, Евра, Нани, Флетчър (’34 Андерсон), Карик, Гигс, Бербатов, Рууни;

Астън Вила: Фридъл, Уокър, Колинс, Дън, Кларк, Олбрайтън (’70 Хески), Макун, Петров (’75 Агбонлахор), Даунинг (’80 Рио-Кокър), Йънг, Бент;

По италиански: Феновете на Дженоа и Сампдория се биха преди дербито