3. Русия излетя от Лига Европа след нещастно 1:2 от Шамрок

Русия излетя от Лига Европа след нещастно 1:2 от Шамрок

Иван Иванов с цял мач за „гробарите”

Сръбският колос Партизан записа поредното си унижение в последната декада, след като днес отпадна от Лига Европа от ирландския Шамрок Роувърс след продължения и загуба с 1:2. Срещата се игра на стадион „Партизан”, а първият мач в Ирландия завърши при равенство 1:1.

Българският национал Иван Иванов започна като титуляр за „гробарите” и остана на терена през целия мач. Домакините завършиха двубоя с човек по-малко, след като Камара си изкара втори жълт картон в 118-ата минута.

Иначе Волков даде преднина на сърбите в 35-ата минута, а в 58-ата Съливан възстанови статуквото. В продълженията, в 106-ата минута Райс попари стадион „Партизан”, след като бе точен от дузпа, оформяйки и крайното 2:1, и пращайки ирландците в групите на Лига Европа.