3. Рууни донесе успеха на Юнайтед в "сив" мач с Фулъм (видео)

Рууни донесе успеха на Юнайтед в "сив" мач с Фулъм (видео)

Шампионите се възползваха от грешката на Сити и дръпнаха с 3 точки на "гражданите", Бербо не игра

Шампионът Манчестър Юнайтед направи нова решителна крачка в борбата си за защита на титлата, след като тази вечер се наложи с минималното 1:0 над тима на Фулъм. Срещата се игра на стадион "Олд Трафорд" пред близо 76 хиляди зрители и бе от програмата на 30-ия кръг на английската Висша лига.

Рекордьорът по отбелязани голове с националния отбор на България и голмайстор на Премиършип за миналия сезон - Димитър Бербатов, стартира мача от пейката, но така и не се появи в игра в хода на срещата.

Иначе "червените дяволи" съвсем не показаха най-доброто от играта си, въпреки че владееха инициативата през по-големи периоди от мача. В 11-ата минута пък, Гигс можеше да открие резултата, след като засече с глава центриране на Рафаел, но Шварцер бе на място и спаси.

Гостите от Лондон пък бяха излезли за този сблъсък с подчертано дефанзивна схема, като единственият нападател - Павел Погребняк, срещаше играчите на Юнайтед на над 10 метра в собствената си половина.

Въпреки териториалното си надмощие обаче "червените дяволи" така и не успяваха да създадат чисто голово положение за нападателите си. В 33-ата минута Валенсия и Рафаел направиха хубаво двойно подаване, което обаче завърши със слаб изстрел с левия крак на бразилеца, който не затрудни стража на столичани.

Така се стигна до 42-ата минута, когато домакините все пак съумяха да излязат напред в резултата. Тогава Йънг центрира отляво към далечната греда, където Рийзе се размина с топката и тя попадна в Еванс, който подаде за Рууни, а нападателят на Юнайтед от няколко метра не сбърка с десния крак за 1:0.

През втората част ситуацията на терена не се промени кой знае колко, като "червените дяволи" предимно атакуваха, докато "котиджърс" чакаха възможностите си на контраатака.

Първата по-сериозна възможност дойде чак в 75-ата минута, когато Валенсия центрира меко към Йънг, който засече от воле, Шварцер спаси, Йънг опита добавка, но австралиецът отново се намеси, след което кълбото попадна в Гигс на точката на дузпата, уелсецът стреля към опразнената врата, но Хангеланд сложи крак на пътя на топката и изчисти.

В последните 10 минути пък, Фулъм се вдигна в атака, разчитайки на умората в редиците на шампионите.

В самия край на мача, в 89-ата минута, гостите имаха претенции за дузпа за фаул на Карик срещу Мърфи, но реферът не уважи претенциите им и така трите точки останаха за "червените дяволи".

След успеха Юнайтед отново излезе еднолично начело във временното класиране на Премиършип, като вече има 73 точки, на 3 зад 2-ия Манчестър Сити. Гостите от Лондон пък са 13-и с 36 пункта.