3. Рууни и Бербатов срещу Джерард и Торес в суперсблъсъка на "Олд Трафорд"

Рууни и Бербатов срещу Джерард и Торес в суперсблъсъка на "Олд Трафорд"

Дербито във Висшата лига започва в 15:30 часа

Днес от 15:30 часа отборите на Манчестър Юнайтед и Ливърпул се изправят в титаничен сблъсък от 31 кръг на английската Висша лига. Мачът ще се играе на „Олд Трафорд”, а феновете на „червените дяволи” още помнят загубата с 0:2 на „Анфийлд” по-рано през сезона.

Заради добрите си игри напоследък българският национал Димитър Бербатов се очаква да започне като титуляр в атаката на Юнайтед заедно с топ-реализатора на тима през сезона Уейн Рууни.

"Червените дяволи" са втори във Висшата лига с 66 точки, на една от лидера Арсенал, докато Ливърпул е на 5 място с 51 точки и се бори за място в топ 4 и участие в шампионската лига през следващия сезон.

Райън Гигс се завръща за отбора на Манчестър Юнайтед, който пропусна последните 4 срещи на своя отбор заради счупена ръка. Оуен Харгрийвс игра за резервите на „червените дяволи” в четвъртък, но завръщането му в титулярния състав все още е далече.

Халфът на Ливърпул Алберт Риера е изваден от състава заради критики към мениджъра на отбора Рафаел Бенитес. С контузии са Фабио Аурелио и Мартин Шкъртел, докато Алберто Акуилани е повален от вирус.
Под въпрос за мача:
Манчестър Юнайтед – Еванс (коляно), Рафаел (прасец).
Ливърпул – Акуилани (вирус).
Контузени:
Манчестър Юнайтед – Андерсон (коляно), Браун (метатарсална кост), Де Лает (крак), Харгрийвс (фитнес), О’Шей (бедро), Оуен (ахилес).
Ливърпул – Аурелио (бедро), Риера (клубно наказание), Шкъртел (глезен).
Любопитни факти:
-Ливърпул е единственият отбор в историята на Висшата лига, който има 4 последователни победи над Манчестър Юнайтед (2000-02). С нова победа на „Олд Трафорд” мениджърът на „мърсисайдци” Рафаел Бенитес ще продължи успешната серия.
-За трета поредна година Ливърпул гостува на „Олд Трафорд” през март. На 23.03.08 Ливърпул губи с 0:3 (последната победа на Манчестър Юнайтед), но на 14.03.09 Ливърпул постига впечатляваща победа над своя съперник с 4:1.
-Това ще бъде 48 мач в лигата на сър Алекс Фъргюсън срещу Ливърпул откакто пое Манчестър Юнайтед през ноември 1986г. За този период шотландският мениджър има 20 победи, 16 равенства и 11 загуби в дербито.
-Нападателят на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни има 1 гол в 14 мача срещу Ливърпул – победното попадение на „Анфийлд” през януари 2005.
-В последните 7 мача на „Олд Трафорд” футболистите на Манчестър Юнайтед са отбелязали 26 гола.
-За последно Манчестър Юнайтед получава гол на своя стадион на 12 декември, когато Гейбриъл Агбонлахор носи победата на Астън Вила с 1:0. Общо това прави 699 минути без допуснат гол.
-От началото на сезона само 6 гола са отбелязани в първите 20 минути на мачовете на Манчестър Юнайтед. „Червените дяволи” са отбелязали само 4 от своите 70 гола в този период.
-Фернандо Торес има 4 гола за Ливърпул във всички турнири тази седмица.
-Ливърпул няма победа в последните си 5 гостувания във Висшата лига, като са записани 2 загуби в последните 3 мача.
-Ливърпул няма отбелязан гол в последните си 4 гостувания във Висшата лига. За последно „мърсисайдци” са се разписали във вратата на свой домакин на 16 януари при равенството 1:1 със Стоук Сити. Голмайстор за Ливърпул е Сотириос Киргиакос. Общо това прави 393 минути без гол като гост.

-Голът на Давид Нгог срещу Манчестър Юнайтед на „Анфийлд” е най-късно отбелязаният до този момент във Висшата лига. Французинът се разписа в 95 минута и 30 секунда.
Водещи голмайстори:
Манчестър Юнайтед – Уейн Рууни с 32 гола (25 във Висшата лига), Димитър Бербатов с 10 гола (10 във Висшата лига).
Ливърпул – Фернандо Торес с 17 гола (15 във Висшата лига), Дирк Кайт с 10 гола (9 във Висшата лига).