3. С ДВА ГОЛА В КРАЯ: Манчестър Сити се класира на 1/2-финал за ФА Къп (ВИДЕО+СНИМКИ)

Евертън издържа 84 минути преди да рухне

Манчестър Сити спечели с 2:0 гостуването си на Евертън и се класира за полуфиналите на ФА Къп. "Карамелите" издържаха до 84-ата минута, когато падна първия гол. Илкай Гюндоган се разписа. Влезлият като резерва Кевин Де Бройне оформи крайния резултат в добавеното време на мача.

Първото полувреме беше доста равностойно и  не предложи много положения пред двете врати. В 17-ата минута Рахийм Стърлинг стреля силно, но право в ръцете на вратаря Жоао Вирджиния.

В 34-ата Гилфи Сигурдсон пусна отличен извеждащ пас за Доминик Калвърт-Люин, което принуди стражът на гостите Зак Стефан да излиза извън наказателното си поле, за да пресече паса. Той не се справи по най-добрия начин, но Аймерик Лапорт изчисти в корнер.

В края на полувремето дойде и най-чистото положение. Джери Мина засече центриране от корнер, но Александър Зинченко изчисти точно пред голлинията.

В началото на вторите 45 минути "гражданите" опитаха да наложат натиск, но така не успяваха да стигнат до чисто положение. В 58-ата минута дори можеха да получат гол. Сигурдсон центрира от свободен удар и Ричарлисон стреля от границата на наказателното поле, но покрай дясната греда на Стефан.

В ответната атака Ман Сити беше много близо до откриване на резултата. Гостите организираха брилянтна атака, при която Фернандиньо успя да пробие в наказателното поле отляво и намери Стърлинг на около точката за дузпа. Англичанинът стреля, но чудесно спасяване успя да направи и стражът на "карамелите" Вирдижиния, който с върха на пръстите си изчисти в корнер.

Фил Фоудън отправи опасен удар в 66-ата минута от границата на пеналта, но топката премина на сантиметри от дясната греда на домакините.

В 80-ата минута в игра се появи Кевин Де Бройне, който замени Стърлинг. Само четири минути след това „гражданите“ най-сетне успяха да пробият защитата на домакините. Лапорт стреля, а Вирджиния направи отлично спасяване, като отклони топката в напречната греда, а  Илкай Гюндоган с летящ плонж я насочи в опразнената врата – 0:1.

Гостите подпечатаха победата с втори гол в последните секунди на редовното време. Тогава Родри изведе Кевин Де Бройне през центъра, а белгиецът навлезе в наказателното поле и с хладнокръвен завършек оформи крайния резултат.