3. С късен гол Марсиал отърва Юнайтед от отпадане за ФА Къп (ВИДЕО)

С късен гол Марсиал отърва Юнайтед от отпадане за ФА Къп (ВИДЕО)

"Червените дяволи" направиха 1:1 с Уест Хем на "Олд Трафорд", двубоят ще се преиграва

Манчестър Юнайтед и Уест Хем завършиха при резултат 1:1 на „Олд Трафорд” в четвърфиналния си двубой в турнира ФА Къп и по този начин срещата ще бъде преиграна, за да се реши последния полуфиналист в надпреварата.

Гостите започнаха добре двубоя и имаха възможност да открият резултата в 6-ата минута, но Еменике не показа точен мерник и стреля встрани от вратата. Юнайтед отвърна с няколко добри атаки, но Лингард пропусна в 13-ата, а младата надежда на „червените дяволи” Маркъс Рашфорд също не бе точен няколко минути по-късно.

След почивката играта запази динамиката си, а в 68-ата минута Димитри Пайе с феноменален фалцов удар от пряк свободен откри резултата.

Юнайтед пресира своя съперник във финалните минути и при отлична многоходова комбинация в 83-ата Ерера центрира в малкия пеналт, където Антони Марсиал засече точно за 1:1.

В добавеното време Михаил Антонио отправи опасен диагонален удар към вратата на домакините, но Де Хеа показа отличен рефлекс и с плонж успя да отклони топката в корнер.

Така след 1:1 двата тима ще трябва да преиграят двубоя, за да се реши кой отбор ще се присъедини към останалите три полуфиналиста – Кристъл Палас, Евертън и Уотфорд.

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)