3. С ЛЮБЕЗНОТО СЪДЕЙСТВИЕ НА ДЕ ХЕА: Челси е на финал за Купа на Англия! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Магуайър довърши Юнайтед с автогол, откараха Баи в болница

Челси ще играе финал за Купата на Англия, след като разби Манчестър Юнайтед с 3:1 на "Уембли".

Оливие Жиру и Мейсън Маунт се разписаха за лондончани, преди Хари Магуаър да си забие автогол. Бруно Фернандеш върна едно попадение, след като беше точен от дузпа.

Огромна вина за загубата носи вратарят на "червените дяволи" Давид де Хеа, чийто неубедителни намеси доведоха до първите две попадения в мача. Защитникът на Юнайтед Ерик Баи пък беше откаран в болница с разцепена глава.

В спора за трофея Челси ще се изправи срещу друг лондонски тим - Арсенал, който в събота победи Манчестър Сити с 2:0 в други полуфинал.

Лондончани първи застрашиха съперниковата врата. Удар на Рийс Джеймс в 10-ата минута беше спасен от Давид де Хеа. Шест след това отново Челси можеше да поведе. Аспиликуета центрира към Маркос Алонсо, който стреля с глава, но над вратата.

Манчестър Юнайтед за пръв път в срещата стига до удар към вратата на Челси в 32-ата минута. Бруно Фернандеш стреля от фаул, но Кабайеро спаси. В 38-ата Курт Зума засече с глава центриране на Маунт, изстрелът му обаче беше неточен.

В края на редовното време на първата част се стигна до сблъсък между двама играчи на Манчестър Юнайтед. Хари Магуайър и Ерик Баи удариха главите си. Капитанът на "червените дяволи" се размина само с превръзка, докато Баи бе принуден да напусне, за да бъде откаран в болница.

Полувремето продължи близо час. В 11-ата минута на добавеното време Челси нанесе първия си удар. Сезар Аспиликуета центрира в наказателното поле, където Оливие Жиру засече топката и я прати в мрежата след неубедителната намеса на Де Хея - 0:1!

Второто полувреме започна фантастично за "сините". Мейсън Маунт се разписа с удар извън наказателното поле и неумела намеса на Де Хеа.

В 52-ата минута Рашфорд бе изведен отляво, но от малък ъгъл не намери вратата. След това Магуайър отклони с глава право в ръцете на Кабайеро. Де Хеа пък спаси удар на Жиру с глава, а Маунт стреля над вратата.

Така се стигна и до 74-ата минута. Алонсо подаде отляво към близката греда, където Рюдигер се бореше за позиция с Магуайър, топката се отби в капитана на Ман Юнайтед и премина отново зад гърба на Де Хеа.

Все пак в 85-ата минута Калъм Хъдзън-Одой препъна Марсиал в наказателното поле и Фернандеш върна един гол от дузпа, но до края нямаше време и до сензация естествено нямаше как да се стигне.

МАНЧЕСТЪР ЮН - ЧЕЛСИ 1:3
0:1 Жиру (45+11)
0:2 Маунт (46)
0:3 Магуаър (73)
1:3 Фернандеш (86-д.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

МАНЧЕСТЪР ЮН: 1. Де Хеа, 29. Уан-Бисака, 2. Линдельоф, 5. Магуайър, 3. Баи, 53. Уилямс, 31. Матич, 17. Фред, 18. Фернандеш, 21. Джеймс, 10. Рашфорд

ЧЕЛСИ: 13. Кабайеро, 28. Аспиликуета, 2. Рюдигер, 15. Зума, 24. Джеймс, 5. Жоржиньо, 17. Ковачич, 3. Алонсо, 10. Вилиан, 18. Жиру, 19. Маунт

Груев с пълни 90 минути при успех с 2:0 над Кардиф (ВИДЕО)