3. С малко късмет Интер стигна до нова победа – 1:0 над Фиорентина

С малко късмет Интер стигна до нова победа – 1:0 над Фиорентина

Гол от дузпа на Милито пет минути преди края донесе ценни три точки за Моуриньо и компания

Шампионът Интер записа нова победа в Серия „А” – този път момчетата на Жозе Моуриньо постигна труден успех с минималното 1:0 над тима на Фиорентина в дерби срещата на 14-ия кръг на италианския шампионат. Като цяло Интер владееше повече топката, но чистите положения бяха за гостите от Флоренция, които нацелиха греда чрез Джилардино при резултат 0:0. Победното попадение пък дойде 5 минути преди края на срещата и бе дело на Диего Милито. С този успех Интер вече има преднина от 8 точки пред Ювентус – петата поредна титла в Калчото е все по-близо до „нерадзурите”.

Домакините от Интер започнаха по-силно срещата и в началните минути Куарешма и Мунтари опитаха удари от средно разстояние, но те бяха блокирани от бранителите на Фиорентина. Първата опасност за Жулио Сезар пък дойде в 16-ата минута, когато Хуан Варгас опита хубав удар от далечно разстояние, но стражът на Интер спаси. Малко по-късно пък Марко Маркиони получи контузия и бе заменен принудително от Мартин Йоргенсен.

Веднага след появяването си в игра, датският ветеран опита своя късмет с удар от далечно разстояние, но топката не намери очертанията на вратата. Малко по-късно пък удар с глава на Джилардино бе спасен с вещина от Жулио Сезар. Впоследствие Интер отново взе леко предимство в центъра на терена, но то не доведе до нищо по-интересно, освен два неточни удара на Куарешма и Киву. В 38-ата минута пък нов далечен изстрел на Варгас отново попадна в очертанията на вратата, но Жулио Сезар се намеси добре и спаси. В самия край на полувремето Фиорентина се вдигна на неочакван щурм и сътвори няколко много добри атаки, но удари на Варгас, Монтоливо и Йоргенсен излязоха в аут.

Фиорентина започна по-добре и през втората част, и още в 48-ата минута можеше да се стигне до откриване на резултата, но удар с глава на Дзанети мина над вратата. Минута по-късно пък Интер вкара гол чрез Валтер Самуел, който надскочи всички в полето при изпълнение на ъглов удар, но попадението бе отменено, заради нарушение на Лусио. Веднага след това пък силен изстрел на Монтоливо бе спасен от блестящия Жулио Сезар. В 55-ата минута пък Диего Милито овладя с гръб една топка в наказателното поле, стреля с левия крак от трудна позиция, но Фрей спаси.

В 69-ата минута Милито отклони една топка към Мунтари, който се откъсна от защитата на Фио, но ударът, с неудобния му десен крак, се оказа твърде слаб и излезе в аут. Минута по-късно пък Лусио се извиси над всички при едно центриране от корнер, стреля с глава от чиста позиция, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб. Пет минути по-късно пък Милито стреля много силно от дъгата, но топката отново излезе в аут.

Най-чистото положение в мача дойде в 80-ата минута, когато Алберто Джилардино овладя една висока топка на гърди, прехвърли технично Лусио с гръб към вратата, след това се пребори с Валтер Самуел, излезе очи в очи с Жулио Сезар, стреля технично с десния крак, но топката срещна гредата. Така се стигна до 84-ата минута, когато Комото фаулира Милито в наказателното поле, а реферът Дамато отсъди бялата точка. Потърпевшият не сгреши при изпълнението на дузпата и откри резултата – 1:0.

До края на срещата Фиорентина наложи тотален натиск, който обаче не доведе до нищо по-опасно. Интер то своя страна прие играта в своята половина и разчиташе предимно на контраатаки. При една от тях Самуел Ето’о бе изведен сам срещу Фрей, но камерунецът не успя да го преодолее и пропусна да реши всичко в мача. Така резултатът остана непроменен, а „нерадзурите” постигнаха поредна победа в шампионата.

С тези три точки Моуринь и компания вече имат 35 точки в актива си, цели 8 пред втория Ювентус, който се издъни при визитата на Каляри. Фиорентина пък е 8-и с актив от 21 точки.

Интер – Фиорентина 1:0
1:0 Милито (д) 85’

Интер: Жулио Сезар, Лусио, Самуел, Киву, Станкович, Куарешма (Мансини 73’), Мунтари (Тиаго Мота 73’), Камбиасо, Ето’о, Милито (Виера 87’)