3. С минимум усилия Ливърпул продължава напред за ФА Къп (ВИДЕО)

С минимум усилия Ливърпул продължава напред за ФА Къп (ВИДЕО)

Моузес и Стъридж вкараха за 2:0 при гостуването на Борнемут в 4-ия кръг

С минимални усилия Ливърпул победи Борнемут с 2:0 като гост в 4-ия кръг на ФА Къп и продължи напред в най-стария футболен турнир в света. Моузес и Стъридж вкараха по един гол в двете полувремена за тима на Брендън Роджърс, който сякаш мислеше повече за градското дерби срещу Евертън на „Анфийлд” във вторник.

Въпреки че Борнемут е 16-ти в Чемпиъншип, „черешките” създадоха куп възможности пред вратата на именития си съперник и ги пропуснаха всичките до една, най-вече поради липса на класа при завършващия удар.

Борнемут започна отлично мача на своя „Голдсендс Стейдиъм” (в превод „Gold sands” означава „златни пясъци”) и натисна мърсисайдци, които бяха принудени да се бранят.

Джерард стреля високо от удобен пряк свободен удар, но в следващата атака Ливърпул поведе с първия си и единствен точен удар в очертанията на вратата за цялата първа част. Суарес получи отдясно и разтегли наляво с диагонален пас, Моузес чудесно укроти с първото си докосване и от границата на пеналта прати в долния близък ъгъл за 1:0 в полза на 7-кратния носител на трофея.

Сърман и Елфик изпуснаха да изравнят, а пред другата врата Хендерсън стреля в облаците след отлична игра на Суарес.

Мартин Кели имаше големи проблеми като десен бек за Ливърпул и често негови колеги помагаха в тази зона.

Шкъртел и Сърман си удариха главите в началото на втората част и словакът се завърна с превръзка.

След час игра гостите решиха мача. Суарес даде отличен извеждащ пас за Дани Стъридж и английският национал без проблеми намери целта ниско по диагонала – 2:0.

10 минути по-късно Стъридж прехвърли вратаря, но топката кацна върху напречната греда и излезе в аут. Суарес опита по същия начин да прехвърли Камп, но прехвърли и целта.

До края Борнемут опита да зарадва феновете си поне с почетен гол, ала ударите им продължиха да са неточни и Ливърпул взе спокойна победа с 2:0, за да се класира за 5-ия кръг на ФА Къп.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи