3. С резервите Юнайтед мина през "железните" за Карлинг Къп (видео)

С резервите Юнайтед мина през "железните" за Карлинг Къп (видео)

Вила без Стилиян бие Блекбърн

Носителят на Купата на английската лига Манчестър Юнайтед постигна убедителна победа 5:2 при гостуването си на втородивизионния Скънторп Юнайтед в третия кръг на надпреварата. „Червените дяволи” получиха гол в 19-ата минута, но с пет попадения, два от които на Оуен решиха спора на „Гланфорд Парк” в своя полза, а накрая си позволиха отпускане.

Мениджърът на „червените дяволи” сър Алекс Фъргюсън, който не присъства на мача, за да гледа Валенсия в Испания, бе направил 11 промени в своя състав в сравнение с шампионатния мач срещу Ливърпул в неделя. Димитър Бербатов очаквано не бе в групата на шотландеца, а Фърдинанд се завърна в отбранителния вал.

С гол на Райт от дистанция „железните” излязоха напред в резултата. Юнайтед обаче реагира мигновено и след само четири минути възстанови равенството. Дарън Гибсън отбеляза красиво попадение, прехвърляйки ефектно вратаря на домакините Мърфи.

С дебютен гол на Крис Смолинг в 36-ата минута „червените дяволи” осъществиха пълен обрат. Защитникът, дошъл от Фулъм през лятото, засече в мрежата центриране на Парк отдясно.

Четири минути след подновяването на играта Майкъл Оуен покачи преднината на гостите, след като останал сам срещу вратаря не сбърка. Асистенцията бе на Кико Македа.

Парк направи 4:1 в 53-ата минута с нисък удар в долния десен ъгъл.

В 71-ата минута Оуен бе точен за 5:1, след като Мърфи не се намеси убедително при удар на Парк.

Уулфорд направи поражението на Скънторп по-почетно в последната минута.

Дебют за Юнайтед направи Тиаго Бебе, който се появи в игра през втората част.

Съставът на Юнайтед:

Кушчак, Фърдинанд, Браун, Смолинг, Рафаел, Андерсон, Парк (Бебе 74), Гибсън, Оуен, Ернандес (Обертан 68), Македа.

В друга среща днес Астън Вила без Стилиян Петров, който въобще не попадна в групата, надигра Блекбърн с 3:1, като головете на "Вила Парк" бяха дело на Ашли Йънг на два пъти и на Емил Хески.