3. Сабалета класира Сити напред за ФА Къп (ВИДЕО)

Сабалета класира Сити напред за ФА Къп (ВИДЕО)

Манчестър Сити надигра категорично Стоук Сити на "Британия", но вкара за 1:0 чак в 85-ата минута

Манчестър Сити трудно победи Стоук Сити с 1:0 на „Британия” и се класира за 5-ия кръг на ФА Къп. Победното попадение за английския шампион отбеляза Пабло Сабалета пет минути преди края на редовното време.

„Гражданите” бяха по-активни през целия двубой, но пропуснаха добри ситуации, а веднъж нацелиха и гредата. Лошата новина за Манчини е, че капитанът и основен централен защитник Венсан Компани се контузи през първата част и бе заменен принудително.

Тевес отправи първия точен удар, но Сьоренсен изби покрай гредата.

Феновете на домакините не бяха напълнили „Британия”, сякаш предусещайки какво ще се случи, ала секцията за гостуващи фенове се пукаше по шевовете.

В средата на първата част Давид Силва нацели греда. Още в първите секунди на мача той пропусна след бързо изпълнение на корнер. При втория опит след корнер той се прицели по-добре и завъртя покрай вратаря, но топката срещна страничния стълб.

Лицето на Роберто Манчини придоби угрижено изражение в 32-ата минута, когато Венсан Компани нарани десния си глезен. Капитанът на Манчестър Сити издържа до 40-ата минута, когато бе заменен от Гаел Клиши. Сабалета сложи капитанската лента, а по-късно се превърна в герой.

Поради липса на централен защитник на пейката и след кратък спор между Манчини и Дейвид Плат, Сити заигра с трима в защита.
Секунди преди почивката гол на Стуок бе справедливо отменен заради засада.

И след паузата Сити контролираше играта, но не намираше пролука в защитата на домакините с дългите си разигравания. „Грънчарите” направиха двойна смяна в 73-ата минута, като в игра се появиха Уайтхед и Крауч.

И това не успя да събуди Стоук Сити, който се задоволяваше с това да се брани.

Кратък период на преса от страна на Стоук бе последван от решителния момент в мача.

5 минути преди края Давид Силва тръгна през центъра, намери Агуеро вляво на границата на наказателното поле, аржентинецът центрира, Джеко умно отклони към другия край на пеналтерията, където Пабло Сабалета се включи на скорост и с удар в десния долен ъгъл превърна тази красива атака в гол – 0:1.

В последните минути Стоук тръгна напред, но няколко изсипани топки и добър рейд на Етерингтън не стигнаха за изравнителен гол във вратата на пазещия днес Пантилимон.

Победата класира Манчестър Сити за осминафиналите в турнира и „гражданите” продължават да мечтаят за трофея.