3. Съдбата си върна на Барселона: Виляреал изравни за 3:3 в 93-ата минута и отложи празненствата в Каталуния

Съдбата си върна на Барселона за невероятно важния гол срещу Челси преди няколко дни. Този пък каталунците бяха наказани в последните секунди при домакинството си на Виляреал и завършиха наравно 3:3. Така, празненствата в Каталуния трябва да се отложат поне с още една седмица, тъй като Барса трябва да спечели срещата си с Майорка. Двубоят днес протече драматично. Кейта, Ето'о и Дани Алвеш дадоха преднина на домакините, а Йоренте се отчете само с едно попадение. През втората част в главно действащо лице се превърна реферът, който отсъди дузпа и показа директен червен картон за Ерик Абидал. По този начин Барса игра близо 20 минути с човек по-малко, което се оказа пагубно и те допуснаха изравняване в 93-ата минута.

Съдбата си върна на Барселона за невероятно важния гол срещу Челси преди няколко дни. Този пък каталунците бяха наказани в последните секунди при домакинството си на Виляреал и завършиха наравно 3:3. Така, празненствата в Каталуния трябва да се отложат поне с още една седмица, тъй като Барса трябва да спечели срещата си с Майорка. Двубоят днес протече драматично. Кейта, Ето'о и Дани Алвеш дадоха преднина на домакините, а Йоренте се отчете само с едно попадение. През втората част в главно действащо лице се превърна реферът Фернандо Витиенес, който отсъди дузпа и показа директен червен картон за Ерик Абидал. По този начин Барса  игра близо 20 минути с човек по-малко, което се оказа пагубно и те допуснаха изравняване в 93-ата минута.

Срещата започна много динамично, а Барселона налагаше своето темпо още от самото начало. Шави и Иниеста правиха каквото си поискат с топката, а Меси и Ето’о търсиха свободни пространства. В 12-ата минута се случи неизбежното. Сейду Кейта получи една топка, напредна и стреля от границата на наказателното поле. Кълбото се отклони в крак на противников защитник и придоби много интересна траектория, която прехвърли стража Лопес и резултатът бе открит - 1:0.  Барселона владееше в този момент мача, но в 22-ата минута се случи нещо непредвидено. Яя Туре направи грешка, която коства попадение. Тъмнокожият халф сгреши при едно единоборство и кълбото му бе отнето, след което се стигна до бърза контраатака, която доведе до попадение на Йоренте. След този гол играчите на Виляреал си повярваха, че могат да вземат нещо от този мач и почти стигнаха до ново попадение, но Виктор Валдес с блестяща реакция предотврати нов гол. След удар на Роси, Валдес изби с една ръка, а топката се удари в гредата и излезе в корнер.

Постепенно каталунците отново започнаха да атакуват опасно и при една от атаките си стигна до нов гол. Самуел Ето’о в 36-ата минута направи обаче 2:1. След бързо изпълнение на пряк свободен удар, кълбото попадна в Иниеста, който опита да подаде, но пасът му бе блокиран. Халфът обаче показа настоятелност и от легнало положение успя да си вземе отново топката, за да намери Ето’о, който необезпокояван от малкото наказателно поле опъна мрежата и взриви стадиона. До края на полувремето Барса можеше да отбележи още няколко попадения, но това така и не се случи. Все пак каталунците успяха в добавеното време да вкарат нов гол. Даниел Алвеш се разписа от пряк свободен удар от около 20 метра. Така двата тима се разделиха на почивка при резултат 3:1. С тези три попадения Барселона постави нов рекорд в испанската Примера, след като отбелязаха цели 103 гола, с което подобрс постижението, което имаше тима, воден от сър Боби Робсън.

Втората част започна още по-вихрено, след като вече освободени от напрежението, играчите на Пеп Гуардиола се забавляваха на терена. Меси и Самуел Ето’о имаха чудесни възможности, но не успяха да реализират. В 51-ата минута главнияш съдия отмени редовен гол на Барса, след като отсъди несъществуваща засада на Сейду Кейта. Каталунците непрекъснато нападаха, а Ето’о и Меси правиха каквото си поискат на терена. В 64-ата минута нов гол на Барса бе отменен. Шави и Ето’о се оказаха зад защитата и съдията отсъди засада. В 72-ата минута след чудесна атака на Барса, Ето’о се оказа на добра позиция, но стреля над вратата.

В 77-ата минута реферът отсъди дузпа за гостите от Виляреал и показа червен картон на Ерик Абидал, негов втори в рамките на 4 дни. Зад топката застана Фернандес, който не сгреши и направи 3:2. След като останаха с човек по-малко, играчите на Барса се прибраха, което позволи на Виляреал да натинсне. В 83-ата минута „жълтата подводница” имаше шанс от пряк свободен удар да реализира, но Нихат пропусна. До края на мача Барса държеше топката и не позволяваше на Виляреал да атакува. Все пак Йоренте развали празника на Барселона, след като успя да отбележи гол в 93-ата минута и по този начин отложи празненствата в Каталуния за още една седмица.

Барселона – Вилярел 3:3