3. Съдия №1 на Албания свири на Лудогорец в Дания

Съдия №1 на Албания свири на Лудогорец в Дания

Юджин Джая свири на ЦСКА 1948 в Букурещ

Юджин Джая от Албания ще бъде главен съдия на втората среща на Лудогорец от група Н в Лигата на Конференциите срещу датския Нордселанд в четвъртък. Срещата на 10-хилядния стадион Right to Dream Park започва в 22:00 часа българско време.

Помощници на рефера, който в момента е съдия №1 в своята родина, ще бъдат сънародниците му Рейди Авдо и Дояндо Мифтари. Четвърти съдия е Елдориян Хамити. За системата за видеопонторения обаче ще отговарят испанци. ВАР-съдия е Карлос дел Серо Гранде, а асистент-ВАР Сантяго Хайме Латре.

Делегат на УЕФА ще бъде Фивос Константинидис (Кипър), а съдийски наблюдател – Ласин Исаксен от Фарьорските острови.

Юджин Джая има скорошна връзка с българския футбол, тъй като ръководи втората среща в турнира Лига на Конференциите (втори кръг) между ФКСБ и ЦСКА 1948. Румънците спечелиха мача с 3:2 и нанесоха втора загуба тогава на ЦСКА 1948. Отделно от това, Юджин Джая е ръководил и няколко мача на български юношески национални отбори в Европейски квалификации.

33-годишният Джая има сериозен опит в Европа, въпреки младата си възраст. Във визитката му стоят срещи от младежката Шампионска лига, както и от плейофните кръгове в Шампионската лига за мъже и в Лига Европа. През миналата година ръководи мача от Европейското първенство за юноши до 17 години Франция – България (4:0) в Израел. През 2022-а година е избран за съдия номер 1 в албанския футбол. Канен е да свири топ-дербита в Малта и Люксембург.

Тер Стеген: Тази загуба боли