3. Съдия за Мондиала се изложи брутално при 2:0 за Рома срещу Сасуоло (ВИДЕО)

Съдия за Мондиала се изложи брутално при 2:0 за Рома срещу Сасуоло (ВИДЕО)

Мишел Бастош вкара за сефте в Серия А, но Никола Рицоли сътвори грандиозен скандал като даде дузпа и после я отмени

Рома побутна новака Сасуоло към втория ешелон. Римляните биха с 2:0 в Реджо Емилия с ранен гол на Матиа Дестро и още един на Бастош в последните секунди 31-ия кръг, но съдията Никола Рицоли си навлече гнева на „зелените” като първо им даде дузпа, а полсе я отмени.
С успеха „вълците” пак скъсиха разликата до лидера и шампион Ювентус на 11 точки преди гостуването на „Старата госпожа” в Неапол тази вечер.

Руди Гарсия беше дал почивка на Тоти и Майкон, а Строотман и Балдзарети са извън строя с дълготрайни контузии. На хартия мачът изглеждаше лесен за Рома, но още през есента Сасуоло направи 1:1 на „Олимпико” и доказа, че има сили да се бори.

Още в самото начало Флоренци пусна добра топка за Дестро, но Мендес изчисти в последния момент. После Дестро с глава прехвърли вратата.
Сасуоло се събуди към 10-ата минута. Сансоне стреля от непосредствена близост, но Де Санктис изби с гърдите си. При последвалия корнер Паоло Канаваро имаше огромно пространство, но от крака на Де Роси топката мина встрани.

В 16-ата минута голяма неразбория в защитата на домакините позволи на Рома да вкара единствения гол. Наинголан открадна от Мисироли и веднага изведе Дестро, който прехвърли излезлия да го пресреща Пеголо за 1:0. Това беше 60-и допуснат гол от Сасуоло този сезон и четвърти пореден мач, в който Дестро се разписва.

Преди почивката стана и голям скандал. Сансоне напредна в наказателното поле и се опита да се завърти, но падна веднага на земята след лек контакт с Бенатиа. Никола Рицоли не даде дузпа, но неговият асистент посочи бялата точка. Домакините искаха червен картон, Рома претендираше, че няма дузпа и след 4-минутен размисъл и непрекъснати протести Рицоли реши да отмени дузпата. Ситуацията беше много странна, особено за рефер, който ще свири на Световното първенство в Бразилия.

След почивката Флоренци и Пянич тестваха рефлексите на Пеголо с удари от малък ъъгл.

Сансоне сам се опитваше да измисли как да надиграе защитата на Рома, но само неговите усилия не стигаха.

Канаваро изпусна най-добрия шанс да изравни, а в 5-ата минута на добавеното време Тадей открадна от Мендес и Мишел Бастош вкара първия си гол за Рома – 2:0 и точка на спора.

Рома има 70 точки, на 11 зад лидера Ювентус. Сасуоло остава с 21 на предпоследната 19-а позиция и изостава на 5 от спасителния бряг.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1