3. Съдийски реверанс побутна Юве към първа мъчителна точка (ВИДЕО)

Съдийски реверанс побутна Юве към първа мъчителна точка (ВИДЕО)

Шампионите изравниха у дома срещу Киево за 1:1 от много подозрителна дузпа

Ювентус имаше нужда от съдийски реверанси, за да избегне трета поредна загуба на старта на новия сезон в Серия А. Шампионите стигнаха до 1:1 у дома срещу Киево след много подозрителна дузпа, спечелена от Куадрадо и вкарана от Дибала.

Забележителното беше, че това беше мач между първия и последния, но този път Юве бе на дъното след две загуби, а „Летящите магаренца” наистина летяха на върха след две победи. Алегри даде почивка на някои от звездите си преди гостуването на Манчестър Сити в Шампионска лига, а дебюти записаха Ернанес и Алекс Сандро.

Киево имаше само една победа от 24 срещи срещу „бинаконерите” в Серия А, дошла през януари 2010 година.

Това не попречи на гостите да изненадат шампиона с гол още в 5-ата минута. Перпарим Хатемай използва това, че защитата на Юве тичаше назад, нагласи се и с шут извън наказателното поле прати в долния далечен ъгъл на Буфон за 1:0. Това бе първи гол за Хетемай в Серия след над 4 години в калчото.

Ернанес стреля силно и Бидзари изби, а Бонучи закъсня да засече пас на Роберто Перейра. Перейра пък не успя да нацели топката след лошо изчистване на Хетемай.

Ернанес получи жълт картон за симулация в дебюта си, а Маркизио изгледаше муден след контузията си и бе сменен още на почивката от Пол Погба.

Съдиите станаха главни действащи лица през втората част, когато дойдоха серия от странни и съмнителни решения.

Второто полувреме започна с едно абсолютно невероятно спасяване на Буфон, който от непосредствена близост с една ръка извади силно акробатично воле на Цезар.

Юве направи фрапантен пропуск, след като Дибала нацели греда, а Погба прояви надменност  при добавката на празна врата и ритна леко, а Фрей протегна крак, за да изчисти.

Погба беше ясно задържан с ръце в наказателното поле от Дайнели, но дузпа не последва и това бе първото от няколко много спорни съдийски решения.

Дайнели отклони центриране от корнер назад към втората греда и там Сезар успя първи да стигне до топката и вкара втори гол. Съдиите с леко закъснение обаче отмениха гола за много спорно нарушение на Сезар срещу Бонучи.

Шампионите пък получиха реверанс в 83-ата минута с крайно подозрителна дузпа. Резервата Куадрадо си пусна напред в наказателното и сам се закачи в крака на защитник и падна, а съдията на аутлинията подсказа на главния Марко Гуида да свири дузпа. Дибала взе топката и вкара 11-метровия удар за 1:1.

На терена цареше пълен хаос и до края Манджукич и Куадрадо не успяха да стрелят след едно добро центриране отляво, а ремито се запази.

Ювентус има една точка на 16-о място, а Киево е на върха заедно с Рома с по 7.