3. Съдийски реверанс спаси Реал от провал срещу Сантандер - 1:0

Съдийски реверанс спаси Реал от провал срещу Сантандер - 1:0

В 76-ата минута реферите на двубоя отмениха чист гол на Каналес заради несъществуваща засада, който спаси „белия балет” от срам на собствения им стадион.

Испанският вицешампион Реал (Мадрид) постигна изключително спорна победа с 1:0 над непретенциозния тим на Сантандер. Срещата се игра на стадион „Сантяго Бернабеу” и бе от програмата на 11-ия кръг в Ла Лига. В 76-ата минута реферите на двубоя отмениха чист гол на Каналес заради несъществуваща засада, който спаси „белия балет” от срам на собствения им стадион.

Срещата започна със силен домакински натиск, но първият пропуск дойде пред гостите. В 10-ата минута Луис Гарсиа стреля с десния крак, но кълбото премина над вратата на Касияс, а примерът му бе последван мигновено и от Гарай от Реал. В 13-ата минута, „кралския клуб” можеше да открие резултата, но изстрел на Алонсо с десния крак срещна дясната греда на Тоно.

Последваха две хубави спасявания на стража на Сантандер, които дойдоха след шутове на Кака и Дренте. Така дойде 22-ата минута, когато „белия балет” все пак излезе напред в резултата. Тогава Гарай подаде с глава за Игуаин, който простреля отблизо Тоно с десния крак – 1:0.

До края на първата част Реал продължаваше да владее инициативата, но в края пропуски направиха Чите, Мунитис и Гарсиа от тима на гостите. Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за „кралския клуб”.

Второто полувреме отново започна с по-добра игра на домакините, но като цяло действията биваха накъсани от редица нарушения в центъра на терена. В 58-ата минута опасен изстрел на Гранеро с левия крак извън границата на наказателното поле на Сантандер бе спасен от Тоно, а същата съдба сполетя и Кака в 62-ата минута след негов удар с глава.

До края на двубоя пропуски направиха Ван дер Ваарт, Раул и Кака. Най-спорният момент в мача дойде в 76-ата минута, когато Луис Гарсиа изведе Каналес очи в очи с Касияс, резервата успя да вкара, но голът му бе отменен заради несъществуваща засада. В края на двубоя хубав шут с левия крак на Ван дер Ваарт от фаул бе спасен от Тоно.

Така отборът на Реал (Мадрид) надигра много трудно, не и без съдийски реверанс, с 1:0 състава на Сантандер.

След този успех „кралския клуб” излезе начело в Ла Лига с актив от 28 точки, на две пред Барселона, но каталунците играят по-късно тази вечер. Отборът на Сантандер пък е на 17-а позиция със 7 спечелени точки.

Реал Мадрид – Сантандер 1:0

1:0 Игуаин 22’

Стартови състави:

Реал Мадрид: Касияс, Арбелоа, Пепе, Марсело, Дренте, Гарай, Кака (Ван дер Ваарт 88’), Алонсо, Гранеро (М. Диара 86’), Бензема (Раул 61’), Игуаин

Сантандер: Тоно, Фернандес, Морис, Пинийос (Енрике 60’), Торехон, Лачен, Колса, Гарсиа, Чите (Гейхо 68’), Мунитис, Серано (Каналес 60’)

Жълти картони: Гарай, Алонсо (Реал); Морис, Мунитис, Лачен (Сантандер)

Стадион: „Сантяго Бернабеу”

Рефер: Рамирес Домингес