3. Салернитана изненадa Сампдория (ВИДЕО)

Салернитана изненадa Сампдория (ВИДЕО)

Удинезе се наложи над Емполи

Последният в класирането на италианската Серия А Салернитана се наложи изненадващо като гост над Сампдория в Генуа с 2:1.

Всички попадения паднаха пред първото полувреме, като Салернитана нанесе своя удар в рамките на две минути, като в четвъртата минута Федерико Фацио откри резултата, а две по-късно Едерсон Лоуренко направи 2:0. Франческо Капуто успя да върне един гол за Дория след малко повече от половин час игра, но това бе всичко за домакините.

Салернитана се доближи на 3 точки от Дженоа и Венеция в класирането, но има и два мача по-малко, което му оставя надежда. Сампдория остава на 16-а позиция.

В другия мач Удинезе се наложи над Емполи у дома с 4:1. Головата серия започна с автогол на Адриан Исмайли, с който домакините откриха резултата, като първото полувреме завърши с минимален аванс. В 52-рата минута Жерар Деулофеу направи 2:0 за Удинезе, но в 67-ата минута Андреа Пинамонте върна едно попадение за Емполи.

В самия край на мача Удинезе бе по-агресивният отбор. Игнасио Пусето направи 3:1 след асистенция на Деулофеу. Три минути преди края на редовното време Лазар Самарджич се разписа за крайното 4:1. С успеха Удинезе се изкачи на 12-о място, а Емполи е с две позиции по-назад.